Vyhľadať na webe

s

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemVýlet loďou Pažským zálivom

Celodenný výlet z mesta Pag (zo Starej Novalji 28 km) s fishpiknikom a kúpaním z lode.

 

  

 

 

Výlet člunem z města PagZapožičanie člna na Pagu

Na ostrove Pag si môžete zapožičať malý motorový čln, ktorý si budete riadiť sami. Člnom sa dostanete do miest s mnohými krásnymi prírodnými plážami v Pažskom zálive. Užijete si celý deň s maximálnym súkromím. Len pre držiteľov kapitánskeho preukazu!

  

 

Výstup na Sv. VidVýstup na Sv. Vid

Na najvyššie miesto chorvátskeho ostrova Pag - Sv. Vid môžete vystúpiť s našim delegátom v skorých ranných hodinách a zažijete prekrásny východ slnka na vrchole. Výstup na vrchol môžete podniknúť aj samostatne, prečítajte si ako sa dostať na Sv. Vid.

 

 

PlanjkaPiesočná pláž Planjka, Stará Novalja

Táto piesočná pláž sa nachádza priamo v Starej Novalji. Je vhodná aj pre najmenšie deti. Piesok na "bábovky", šmýkačka zdarma, požičovňa kajakov a vodných bicyklov, reštaurácia na pláži, parkovisko...

  

 

Čista plažaČista plaža

Táto krásna piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora je 9 km vzdialená od Starej Novalji. Je vhodná i pre najmenšie deti. Nenachádzajú sa tu domy na ubytovanie. Na túto piesočnú pláž sa dostanete s vyznačenou odbočkou z cesty medzi Kolanom a Novaljou. Veľkou výhodu je pozvoľný vstup do mora, občerstvenie priamo na pláži, požičovňa šlapadiel a parkovisko. 

  

Pláž ZrčePláž Zrće

Na známu pláž Zrće sú to zo Starej Novalji 4 km. Dostanete sa tam vyznačenou odbočkou z cesty medzi Novaljou a Kolanom. Pláž z drobných okruhliakov a s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v areáli, kde sú reštaurácie, bary, tobogan, požičovňa vodných skútrov a šlapadiel, plážový volejbal a v noci diskotéka (júl, august).

 

  

Vodní lyžování ZrćeVodné lyžovanie na pláži Zrće

Zo Starej Novalji 4 km. Lanová dráha pre vodné lyžovanie (wakeboarding) sa nachádza 500 m od pláže Zrče (odbočka pri benzínovej čerpacej stanici).

 

 

 

Pláž CaskaPláž Caska

Táto piesočnato-okruhliaková pláž je vzdialená 3 km od Starej Novalji. Má pozvoľný vstup do mora. K dispozícii sú dve reštaurácie.

 

 

 

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Okruhliaková pláž Ručica je ukrytá za letoviskom Metajna, 16 km od Starej Novalji. Na začiatku Metajny odbočíte vľavo. Po krivolakej úzkej ceste prejdete dedinou a po ďalších 500 m prídete na parkovisko k štýlovej reštaurácii. Na pláž je to 50 m. Po polhodinovej prechádzke medzi zaujímavými skalami sa dostanete k ďalšej pláži.

  

 

Storočné olivovníky Lun a TovarneleStoročné olivovníky Lun a Tovarnele

Zo Starej Novalji do Lunu na severozápadnom konci ostrova je to 20 km. Môžete tu vidieť stovky olivovníkov rastúcich medzi kameňmi. Sú často znetvorené vetrom a soľou, ale sú stále zelené. Všetky ich objemné kmene sú skrútené, pretože sa točia jedným smerom za slnkom.

 

 

Pag BošanaPláže Bošana

Zo Starej Novalji do mesta Pag je to 28 km. Podľa ukazovateľa Bošana odbočíte v meste Pag a po 4 km sa dostanete ku krásnym okruhliakovým plážam.

 

 

 

 

Okrem miest na ostrove Pag môžete navštíviť tieto národné parky a prírodné zaujímavosti:

  • Morský organ v meste Zadar
  • Paklenica: 107 km zo Starej Novalji
  • Krka: 147 km zo Starej Novalji
  • Zrmanja: 127 km zo Starej Novalji
  • Plitvice: vhodné navštíviť cestou k moru alebo po ceste domov
  • Telašćica: trajektom alebo loďou zo Zadaru alebo rýchloloďou z Novalji
  • Kornati: loďou zo Zadaru alebo rýchloloďou z Novalji

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.