ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Kapitánsky preukaz

Podľa chorvátskych predpisov si môžete zapožičať a riadiť motorový čln za predpokladu, že vlastníte oprávnenie "Vodca malého plavidla" - tzv. kapitánsky preukaz. Z toho vyplýva zručnosť orientácie v námorných mapách, schopnosť zaistiť si pomoc pri zlyhaní motora a znalosť miestnej infraštruktúry pre doplňovanie pohonných hmôt.

Delegát CK Novalja poskytne klientom viac informácií a kontakty na miestne požičovne.

Požičiavanie člnov v Pagu

Motorový čln si môžete v meste Pag zapožičať priamo od majiteľov na nábreží, v smere od mestského prístaviska k hotelu Pagus. Tieto miesta sú označené tabuľami s ponukou na zapožičanie, fotografiami a cenami. Najlepšie je vyraziť niektorý večer do Pagu a príjemnú prechádzku historickým mestečkom spojiť s dohodnutím si výpožičky člna na iný deň vášho pobytu na ostrove.

Člnom sa z mesta Pag dostanete do miest s mnohými krásnymi prírodnými plážami v Pažskom zálive alebo v prielive Pažské vráta, ktoré nie sú z pevniny prístupné. Je to zážitok pre každého, obzvlášť pre deti. Na plážach v týchto miestach oceníte aj súkromie. Myslite však na dostatočnú zásobu pitnej vody, jedla a prípravkov na ochranu proti slnku.

K dispozícii sú člny (ceny na rok 2023):

  • Passara pre 7 osôb (so strieškou), 5 m dĺžky, motor 6 HP za cenu 110 EUR/deň + prejazdený benzín.
  • Reful 490 Open pre 6 osôb (so strieškou), 4,90 m dĺžky, motor 60 HP za cenu 190 EUR/deň + prejazdený benzín.

Člny sa požičiavajú bez vratnej kaucie. Kvôli plytkej vode pri brehoch Pažského zálivu je nutné dbať na zvýšenú opatrnosť na motor a lodnú skrutku!

Požičiavanie člnov v Mandre

V Mandre sú k dispozícii dva motorové člny (ceny na rok 2023):

  • Marin, 250 HP, do 12 osôb, cena 350 EUR/deň + palivo
  • Kapeli, 1150HP, do 10 osôb, cena 280 EUR/deň + palivo

Zapožičanie je bez vratnej kaucie. Čln preberáte a vraciate s plnou nádržou, tzn. že je potrebné pred vrátením člna natankovať.

Požičiavanie člnov v Šimuni

Člny kotvia v prístavisku dedinky Šimuni.

K dispozícii sú dva člny pre 6 osôb a jeden čln pre 10 osôb (ceny na rok 2023):

  • Cena za čln pre 6 osôb je od 150 do 190 EUR/deň.
  • Cena za čln pre 10 osôb je od 250 do 350 EUR/deň.

Cena nezahŕňa palivo. Služba čerpania paliva je za 30 EUR. Vratná kaucia pri rezervácii je za menší čln 400 EUR, za väčší 800 EUR.