Vyhľadať na webe

s

Ak máte kapitánsky preukaz, môžete si ostrove Pag zapožičať malý motorový čln, ktorý si budete riadiť sami. Člnom sa dostanete do miest s mnohými krásnymi prírodnými plážami v Pažskom zálive alebo v prielive Pažské vráta, ktoré nie sú z pevniny prístupné.

Požičiavanie člnov v Pagu

Motorový čln si môžete v meste Pag zapožičať priamo od majiteľov na nábreží, v smere od mestského prístaviska k hotelu Pagus. Tieto miesta sú označené tabuľami s ponukou na zapožičanie, fotografiami a cenami. Najlepšie je vyraziť niektorý večer do Pagu a príjemnú prechádzku historickým mestečkom spojiť s dohodnutím si výpožičky člna na iný deň vášho pobytu na ostrove.

Člnom sa z mesta Pag dostanete do miest s mnohými krásnymi prírodnými plážami v Pažskom zálive alebo v prielive Pažské vráta, ktoré nie sú z pevniny prístupné. Je to zážitok pre každého, obzvlášť pre deti. Na plážach v týchto miestach oceníte aj súkromie. Myslite však na dostatočnú zásobu pitnej vody, jedla a prípravkov na ochranu proti slnku.

Požičiavanie člnov v iných letoviskách

Tiež pláže pozdĺž západného pobrežia ostrova Pag - okolo Mandre, Novalji či Starej Novalji sú krásne a stoja za návštevu. Užijete si celý deň s maximálnym súkromím - kúpanie a šnorchlovanie, odpočinok na člne alebo na pláži, ktorú si sami zvolíte.

V meste Novalja sa člny požičiavajú na hlavnej promenáde pozdĺž mora, v smere k hotelu Liburnija.

V letovisku Mandre si zapožičanie člna môžete dohovoriť v miestnej v cestovnej agentúre Sara Tours, nájdete ju v blízkosti prístaviska.

Požičovňa člnov (aj ďalšieho vybavenia) je aj v Šimuni.

Kapitánsky preukaz

Pre riadenie motorového člna v Chorvátsku je potrebné mať pri sebe platné Osvedčenie o skúške pre riadenie motorového člna, známe ako kapitánsky preukaz. Nesiete potom plnú zodpovednosť za zverený čln i posádku.

Koľko stojí zapožičanie člna

Cena za prenájom závisí od typu člna, miesta výpožičky i obdobia, kedy si čln požičiavate. Cena býva najvyššia od polovice júna do konca prázdnin.

  • Cena za motorový čln so zastrešením pre max. 6 osôb sa v hlavnej sezóne pohybuje okolo 190 EUR/deň. V cene nie je zahrnuté palivo. Mimo hlavnej sezóny môže byť cena až o 40 % nižšia.
  • Menší motorový čln bez zastrešenia je lacnejší.