ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Plavba trvá 1,5 hodiny. Loď najprv pláva okolo neobývaných ostrovčekov Škrda a Maun, pri ktorých sa dá občas vidieť aj delfíny. Ďalej loď pokračuje k ostrovu Olib, kde si môžete oddýchnuť na malej pláži. Sú tu aj hojdačky a preliezačky pre deti. Možnosť prechádzky osadou Olib so starou kamennou vežou, ktorá v minulosti slúžila na obranu proti pirátom. Prezrieť si na Olibe môžete tiež katolícky kostol s bohatou výzdobou interiéru a dodnes využívaný rezervoár na dažďovú vodu. Nachádza sa tu aj kaviareň.

Odpoludnie strávite na ostrove Silba. Nádherné kúpanie a šnorchlovanie v plytkej lagúne, ktorej celé dno je pokryté žiarivým bielym pieskom - najatraktívnejšia aktivita na ostrove Silba. Možnosť prechádzky mestečkom s tržnicou, kostolom a reštauráciami, alebo návšteva umeleckej galérie. V prístave na Silbe, kde kotvia trajekty, je zaujímavé pozorovať tradičný ruch pri vykládke tovaru.

Poplávate stredne veľkou výletnou loďou pre cca 50 pasažierov. Loď má zatienenú dolnú palubu, hornú otvorenú palubu a menší krytý priestor vo vnútri lode.

Orientačná cena výletu

  • dospelá osoba 250 HRK