ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Vybavenie

Promenáda so stánkami so suvenírmi, tržnica s ovocím a zeleninou, banka, bankomaty, pošta, zmenárne, reštaurácie, bary, kaviarne, cukrárne, obchody, letné kino Hollywood (počas letných mesiacov premieta od 21.30 hod.).

Na pláži Zrče je mnoho hudobných klubov.

Spoločnosť European Coastal Airlines ponúka z Novalji možnosť leteckej prepravy (hydroplán) medzi rôznymi ostrovmi a miestami na jadranskom pobreží. Na nábreží v blízkosti hotela Liburnija je port, odkiaľ spoločnosť klientov dovezie člnom k lietadlu, ktoré pristáva na mori.

Nočný život na Pagu

Pag je povestný svojim nočným životom, predovšetkým na pláži Zrče a v Novalji. Pozrite sa na prehľad nočných klubov na Zrčiach a kultúrnych akcií na Pagu:

  • Aquarius (Zrče)
  • Papaya (Zrče)
  • Kalypso (Zrče)
  • Euphoria (Zrče)
  • Cocomo (Novalja)
  • Club Vanga (Pag)
  • Peti Magazin (Pag)

Pláže

V okolí Novalje sú prekrásne okruhliakové a piesočné pláže. Priamo v meste Novalja sa nachádza niekoľko pláží, väčšinou sa jedná o umelo vybudované pláže.

V mestskej zátoke sa pred hotelom Liberty nachádza piesočnato-okruhliaková pláž s pozvoľným vstupom do mora. Pri tejto pláži môžete využiť reštauráciu so záhradkou, bar, stánok so zmrzlinou alebo požičovňu vodných bicyklov.

Na severozápadnom konci mesta Novalja sa nachádza okruhliaková pláž Babe. Tiež okolo mestskej promenády nájdete niekoľko okruhliakových pláží.

Na juhovýchodnom okraji mesta sa rozprestiera okruhliaková pláž Straško (pláž miestneho kempu, platená).

Pláže v Novalji sa však svojou kvalitou nevyrovnajú okolitým plážam. Najznámejšia je okruhliaková pláž Zrče, (chorvátsky Zrće), známa predovšetkým hudobnými klubmi. Preto je obľúbená predovšetkým medzi mladými návštevníkmi. Z pláže Zrče sú krásne pohľady na vrcholky Velebitu. Na pláž Zrče jazdí počas letnej sezóny z Novalje mestská doprava.

Ďalšími krásnymi plážami v okolí sú: piesočnato-okruhliaková pláž Caskapiesočnaté pláže Planjka a Čista plaža.

Výlety na ostrove Pag

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Novalja.

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Z Novalje je možné podniknúť výlety loďou na okolité ostrovy: Rab, Olib a Silba, Lošinj, ale napríklad aj do národného parku Kornati.

Šport

Cyklistika, turistika, plávanie.

Priamo v Novalji sú k dispozícii osvetlené tenisové kurty (8-12 hod. a 17-20 hod., 20-23 hod.) a ihrisko pre malý futbal - otvorené: 8-12 a 17-23 hod.

Pri pláži Zrče je plošina pre výcvik vodného lyžovania.

História Novalji

Mesto Novalja je druhým najdôležitejším miestom na ostrove Pag a postupne preberá štatút hlavného turistického centra ostrova. Leží 26 km na sever od Pagu. Je modernejšie a medzi turistami veľmi obľúbené. Novalja ponúka návštevníkom bohatý nočný život odohrávajúci sa predovšetkým na pláži Zrče. Vyhlásená je nielen medzi mladými Chorvátmi, ale aj medzi zahraničnými turistami, od ktorých si vyslúžila označenie "chorvátska Ibiza".

Na mieste dnešného mesta stávala pôvodne rímska osada. Jej vznik sa datuje do doby okolo prvého storočia nášho letopočtu. Z tohto obdobia máme uchovaných niekoľko starobylých pamiatok.

V 1. storočí n. l. bol vybudovaný Rímsky vodovod, ktorý viedol od zdroja pitnej vody v Kolane v kamenných žľaboch po vrstevnici do Starej Novalji a ďalej tunelom do mesta Novalja. Tento tunel bol vytesaný v skale na výšku postavy a bol dlhý cez 1 km. Koniec tunela si môžete prezrieť v suteréne mestského múzea v Novalji v ulici Kralja Zvonimira. Okrem toho vystavuje múzeum svoju etnografickú zbierku a obrazy miestnych umelcov či staré rímske amfory vyťažené v roku 2004 z vraku potopenej lode pri Starej Novalji. V Novalji si môžete tiež pozrieť pozostatky ranokresťanských bazilík a kostola.