ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Najžiadanejšie ostrovy

Niektoré ostrovy sú dostupné len trajektom, iné sú s pevninou spojené mostom (napríklad ostrovy Pag a Krk). Na ostrovoch môžete častejšie nájsť apartmány bližšie k pláži. Ubytovať sa môžete najmä v apartmánoch alebo menších hoteloch a penziónoch. Odporúčame apartmány na ostrove Pag, najmä v Mandre, a tiež na ostrove Pašman v Tkone. Vyberte si, ktoré pláže preferujete - pozrite si Pláže Chorvátsko.

Najžiadanejšie riviéry

Najnavštevovanejšia v Chorvátsku je Makarská riviéra s ubytovaním v mnohých hoteloch, apartmánoch a penziónoch. Na Zadarskej, Šibenickej a Omišskej riviére prevláda ubytovanie v apartmánoch. Odporúčame apartmány a mobilhomy na Zadarskej riviére, najmä v Biograde na Moru, Sv Filip i Jakov a Privlake.

Ďalšie navštevované oblasti

Tu je potrebné uznať osobitné postavenie Istrie, kde sa predáva najviac ubytovacích zariadení v celom Chorvátsku. Ubytovanie na Istrii je možné v kempoch a strediskách, hoteloch a apartmánoch. V ostatných miestach Chorvátska opäť prevláda ubytovanie v apartmánoch. Odporúčame Orebič na Pelješci, zaujímavý je aj ostrov Vis a ostrov Dugi otok.

Vyberte si ubytovanie na mape Chorvátska

Ubytovanie v Chorvátsku, do ktorého sa budete radi vracať

Keď vyberáme súkromné ​​apartmány do našej ponuky, dbáme predovšetkým na 3 veci.

  1. 99% ubytovaní osobne navštívime, všetko si vyfotíme a starostlivo zaznamenáme každú drobnosť. Záleží nám totiž na tom, aby ste o ubytovaní už dopredu vedeli maximum. Na fotkách uvidíte, ako ubytovanie skutočne vyzerá a hneď sa dozviete, kam dovidíte z balkónu, aj či je v kuchyni rýchlovarná kanvica.
  2. Meriame, ako ďaleko je ubytovanie od pláže, a málokedy ideme ďalej ako 200 metrov. Vieme, že kodrcat sa cez pol letoviska nikoho nebaví, a preto je blízkosť k pláži jedným z našich hlavných kritérií.

Dbáme na dobré vzťahy s majiteľmi ubytovania a neraz sa nám už stalo, že si naši klienti a chorvátski majitelia padli do oka natoľko, že sa stretávajú každé leto.

Ak teda vyberáte ubytovanie v Chorvátsku z našej ponuky, máte istotu, že pred odchodom budete perfektne poznať všetky detaily. Na leteckých fotkách letovísk, ktoré si sami fotíme, uvidíte, kde stoja jednotlivé apartmány v letovisku a ako ďaleko sa prejdete k pláži.

Ubytovanie v Chorvátsku v apartmánoch

Na Jadran každoročne mieria milióny turistov, ktorí vyberajú medzi ubytovaním v hoteli, penzióne alebo v súkromných apartmánoch. Práve poslednú variantu ubytovania v Chorvátsku najčastejšie volia českí turisti, ktorí oceňujú priestor, vybavenosť a pohodlie apartmánu.

Apartmány, či už tie novopostavené alebo nedávno rekonštruované, zvyčajne ponúkajú jednu alebo dve spálne, vybavenú kuchyňu s rozkladacím gaučom, sociálne zariadeniebalkón či terasu.

HODÍ SA VEDIEŤ: Štandardnou výbavou súkromných apartmánov sú obliečky a niekde aj uteráky a utierky na riad. Toaletný papier si pribaľte so sebou, niekedy vo vybavení apartmánu chýba alebo je tam len pre počiatok pobytu.

Ak nehľadáte ubytovanie v Chorvátsku pre rodiny, ale len pre páry, využijete ponuky lacnejších štúdií. Tie sa hodia pre 2-3 osoby a ponúkajú jednoizbové ubytovanie s kuchynským kútom, sociálnym zariadením a terasou či balkónom.

Väčšina českých turistov mieri do Chorvátska autom a tak ocenia parkovanie priamo pri apartmáne, ktoré je zvyčajne zadarmo.

V ponuke majiteľov apartmánov tiež často nájdete možnosť ubytovania s večerou či polpenziou, ktorú si objednáte na celý pobyt pri objednávke dovolenky, alebo stravu zaplatíte až na mieste len na časť pobytu. Inak si v apartmáne uvaríte, na čo máte chuť, a na chorvátske špeciality si zájdete do reštaurácie.

S výberom ubytovania v Chorvátsku začnite pokojne už na jeseň, najneskôr potom vo februári - len tak si stihnete zabezpečiť apartmán presne podľa vašich predstáv. Pri každom ubytovaní nájdete detailný popis vybavenia i okolia. Nechýbajú fotky letoviska, z ktorých získate presnú predstavu o tom, čo vás na dovolenke čaká.

Vyhnite sa kolónam pri ceste do Chorvátska

Nič nedokáže začiatok dovolenky pokaziť tak ako niekoľkohodinová jazda v kolóne spoločne s tisíckami ďalších turistov, ktorí na pobyt nastupujú v piatok alebo sobotu. Vďaka možnosti začať dovolenku v ľubovoľný nástupný deň sa ale na cestu vydajte napríklad v nedeľu večer a čakanie v kolóne vymeňte za pohodlný nočný prejazd zakončený výhľadom na prvé ranné slnečné lúče nad morskou hladinou.

Možnosť voľby ľubovoľného termínu dovolenky ponúkame u väčšiny apartmánov. Termín si ale rezervujte s predstihom, nech nemusíte nadväzovať na turistov, ktorí si vybrali pre vás nevyhovujúci dátum.