Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Ubytovanie Chorvátsko, súkromné ubytovanie v Chorvátsku

Hľadáte súkromné ubytovanie v Chorvátsku? Ubytovanie Chorvátsko môžeme ponúknuť väčšinou v súkromí, v zariadených apartmánoch. Ponúkame však aj Chorvátsko ubytovanie s polpenziou v penziónochhoteloch. Najobľúbenejšie ubytovanie v Chorvátsku je ubytovanie na súkromí v Mandre na ostrove Pag. Lacné ubytovanie v Chorvátsku je cenovo rovnocennou alternatívou ako ubytovanie v ČR alebo na Slovensku. Prečítajte si, na čo dať pozor pri plánovaní dovolenky pri mori 2018 s deťmi.

Chorvátsko ubytovanie

Vyberte si pekné ubytovanie v Chorvátsku podľa fotografií letoviska, pláží, domu a interiéru apartmánu, penziónu alebo hotela.


Fotogalériu chorvátskych národných parkov a chorvátskej prírody, zaujímavosti o Chorvátsku, históriu Chorvátska a geografiu Chorvátska nájdete na stránke Chorvátsko.

Ubytovanie Chorvátsko – možnosti ubytovania v súkromí

Veľký počet turistov z mnohých štátov Európy každoročne navštívi Chorvátsko a využíva ubytovanie v súkromí. Často jazdia do Chorvátska opakovane na rovnaké miesta a prenajmú si ubytovanie v rovnakom dome alebo dokonca už tam majú "svoj" apartmán.

Slovenskí i českí turisti patria k tým národom, ktorí sú najpočetnejšie zastúpené na plážach v Chorvátsku. Aj oni najčastejšie volia formu ubytovania v súkromí. Naši turisti nemajú veľký problém sa v Chorvátsku dohovoriť. Nie je výnimkou, že s majiteľmi domu udržujú priateľské vzťahy a každoročné stretnutie je obojstranne veľmi vrelé.

Súkromné ubytovanie Chorvátsko kedysi a teraz

Predtým boli častou formou ubytovania izby bez možnosti varenia. Mnohokrát potom majiteľ takého ubytovania ponúkal raňajky a večere. V dnešnej dobe sa na ubytovanie v súkromí úplne jednoznačne využívajú predovšetkým apartmány. Mnoho apartmánov je vybudovaných pomerne nedávno alebo boli zrekonštruované. Apartmány sú často veľmi moderné. Jedná sa spravidla o byt s jednou alebo dvoma spálňami, vybavenou kuchyňou s rozkladacím gaučom, sociálnym zariadením a väčšinou aj s balkónom alebo terasou. Samozrejme je cenené ubytovanie, ktoré má výhľad na more. Trochu lacnejšie ubytovanie je ubytovanie v štúdiu pre 2-3 osoby. V tomto prípade sú v jednej miestnosti lôžka aj kuchynský kút, súčasťou štúdia je sociálne zariadenie a niekedy balkón. Parkovanie pri dome je spravidla zdarma.

Každé ubytovanie v súkromí v Chorvátsku je vrátane obliečky, niekde aj s uterákmi a utierkami na riad. Toaletný papier niekedy vo vybavení WC chýba alebo je tam len pre začiatok pobytu.

Ubytovanie Chorvátsko na súkromí a s polpenziou?

Majitelia apartmánových domov tiež niekedy ponúkajú ubytovanie s večerami alebo s polpenziou, čo je ideálne. Turisti majú čiastočne možnosť stravovania a zároveň si kedykoľvek môžu uvariť trebárs pre svoje deti. Chorvátske obchody sú dobre zásobené, nákupy na týždenný pobyt nebudú prevratne drahšie, než na Slovensku. Určite treba vyskúšať aj chorvátske špeciality v reštaurácii, predovšetkým ryby a lignje (kalamáre). Neodporúčame v Chorvátsku ubytovanie v súkromí s českou kuchyňou, často to býva snaha zaistiť lacné stravovanie na úkor kvality.

Ubytovanie v Chorvátsku si vyberte vopred

Ak chcete navštíviť Chorvátsko v júli a v auguste, je potrebné si ubytovanie v súkromí zaistiť vopred. Mohlo by sa Vám stať, že žiadne ubytovanie nezoženiete, alebo také, ktoré by ste si v cestovnej kancelárii určite nevybrali. Ubytovanie ďaleko od mora, alebo nie tak pekné, ako si predstavujete. Oplatí sa pozrieť si vopred ubytovanie na fotografiách apartmánu a letoviska.

Chorvátsko ubytovanie 2018

V sezóne Chorvátsko 2018 Vám ponúkame opäť najviac ubytovanie v apartmánoch a penziónoch na ostrove Pag. Je to predovšetkým ubytovanie v súkromí v obľúbenom letovisku Mandre a tiež ubytovanie v blízkosti piesočných pláží v Starej Novalji. V roku 2018 však máme niekoľko noviniek. Je to ubytovanie v súkromí v Baške na ostrove Krk, v Lopare na ostrove Rab, ubytovanie v apartmánoch s polpenziou v letovisku Mala Duba na Makarskej riviére a tiež ubytovanie v NovigradeRovinji na Istrii. Okrem ubytovania v súkromí v roku 2018 postupne rozširujeme aj ponuku hotelov. V minulom roku sa nám osvedčil hotel Ivando v Drveniku, v roku 2018 ponúkame hotel Centinera v Banjole.

O Chorvátsku

Chorvátska republika je krajina na rozhraní strednej a juhovýchodnej Európy. Jej rozloha je 56 542 km². Tvarom Chorvátsko pripomína veľkú podkovu, ktorej západná časť tvorí pobrežie Jadranského mora a východnej zasahuje do vnútrozemia Panónskej nížiny a Balkánskeho polostrova. Populácia Chorvátska 2018 je približne 4,5 milióna obyvateľov. Hlavným mestom je Záhreb s približne jedným miliónom ľudí. Úradným jazykom je chorvátčina.

Chorvátsko 2018 láka turistov predovšetkým svojím dlhým pobrežím. To meria 5 790 km a prináleží k nemu 1 185 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých je len 66 obývaných. Najväčším z týchto ostrovov je ostrov Krk (409 km²). Pobrežie je členité, väčšina prírodných pláží je okruhliakových či skalnatých. Najdlhšou riekou v krajine je rieka Sáva, ktorá sa vlieva do Dunaja. Najvyšším pohorím Chorvátska sú Dinárske hory.

Moderná Chorvátska republika, ktorá vyhlásila nezávislosť 25. 6. 1991 na bývalej Socialistickej federatívnej republike Juhoslávia, nadväzuje svojou štátnosťou na chorvátske kráľovstvo, ktoré v roku 1102 vstúpilo do personálnej únie s Uhorským kráľovstvom, v ktorej zotrvalo až do 20. storočia, konkrétne do roku 1918. V roku 1941 Chorvátsko získalo na 4 roky nezávislosť, ktorá bola v skutočnosti len papierová. Skutočnými vládcami nad nezávislým Chorvátskom totiž neboli Chorváti, ale mocnosti Osi Nemecko a Taliansko. Po druhej svetovej vojne čakalo Chorvátov ďalšie ťažké obdobia dejín. Socialistická Juhoslávia sa rozpadla na začiatku deväťdesiatych rokov krvavou občianskou vojnou. Potom, čo chorvátske sily dobyli späť Srbmi okupované teritóriá svojej krajiny, mohol pokračovať v tejto krásnej krajine čulý turistický ruch, ktorý krutý vojnový konflikt doslova cez noc prerušil. V roku 2013 Chorvátsko vstúpilo do Európskej únie. Viď. história Chorvátska