ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Takmer celá naša ponuka ubytovania je zameraná na rodiny s deťmi. Na tejto strane vám prinášame tipy na tie najvhodnejšie destinácie a pláže, kam vyraziť i s malými deťmi.

Písečná pláž Planjka - Stará Novalja - ostrov Pag

Piesočná pláž Planjka – Stará Novalja, ostrov Pag

 

Časy, kedy ste zbalili stan a vyrazili k najbližšej chorvátskej pláži, sú s príchodom detí nenávratne preč. Rodinná dovolenka pri mori si vyžaduje starostlivo vybrané ubytovanie v osvedčenej lokalite, dostupnosť obchodu i lekárne a vhod príde i nonstop pomoc na telefóne či delegát v mieste pobytu.

Čo sa vám ešte môže hodiť:

 

Keď s rodinou k moru, tak do Chorvátska

Chorvátsko je pre rodinnú dovolenku ako stvorené hneď zo 7 dôvodov:

 1. Je to blízko. Večer naložíte deti do auta a ráno sa prebudia pri mori - na najbližšiu pláž pôjdete niečo málo cez 8 hodín.

 2. Idete autom. V aute majú deti všetko pohodlie a môžete kedykoľvek zastaviť. Neriešite chorvátsku diaľničnú známku a mýto zaplatíte priamo pri zjazde z diaľnice. Nelimituje vás váha batožiny ani vysoké ceny leteniek.

 3. Piesočné pláže. Oproti zažitej predstave okruhliakov alebo betónových mól Chorvátsko v skutočnosti ponúka aj pláže s jemným pieskom a vstupom do vody, ktorý sa pozvoľne zvažuje aj niekoľko desiatok metrov. Deti nepotrebujú gumové topánky a nemusíte sa báť ani morských ježkov.

 4. Ubytovanie podľa potrieb rodiny. Pre rodiny je kľúčové zázemie, pohodlné spanie pre každého člena, vybavená kuchyňa a poteší aj terasa s výhľadom na more. To sú zároveň kritériá, podľa ktorých vyberáme apartmány v našej ponuke.

 5. Kúsok k moru. Nie je nič otravnejšie, než nosiť všetky hračky a nafukovací matrac kilometer k moru. Keď vyberáme ubytovanie, meriame vzdialenosť od pláže a málokedy ideme ďalej ako 200 metrov od brehu. Ponúkame však aj domy tak blízko, že z ich balkóna môžete pozorovať deti kúpajúce sa v mori.

 6. Malé i veľké letoviská. Vyberiete si, či chcete stráviť dovolenku v malej zátoke, alebo veľkom letovisku. A hneď pri výbere viete, akú vybavenosť očakávať. Niekomu stačí, keď v obchodíku nájde čerstvý kruh (alebo chlieb) a pár základných potravín. Niekto túži po veľkých letoviskách, v ktorých nechýba ani lekárske stredisko, supermarkety, autoservisy, reštaurácie a bary.

 7. Nonstop pomoc. S Chorvátmi sa dohovoríte pomerne ľahko, aj keď hovoríte len po slovensky. Často rozumejú aj po anglicky alebo nemecky. My vám kedykoľvek na nonstop linke pomôžeme s čímkoľvek, čo vás práve bude páliť. A na Pagu sa o vás počas letných prázdnin postará náš delegát Radek, ktorý pomôže aj s komunikáciou s miestnymi.

Destinácie s piesočnými plážami a pozvoľným vstupom do mora

Chorvátsko ponúka na pevnine i ostrovoch cez 6 tisíc kilometrov pobrežia so stovkami letovísk a neúrekom zátok a pláží, ktoré sú ako stvorené pre rodinnú dovolenku. Pre deti sa zvlášť hodia piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora, na ktorých:

 • sa nemusíte báť o bezpečnosť detí - desiatky až stovky metrov od brehu voda siaha maximálne po kolená a nehrozia tu vysoké vlny,
 • nemusíte deťom kupovať topánky do vody - piesok netlačí a na piesočnom dne sa nevyskytujú morskí ježkovia,
 • môžete s deťmi hľadať mušle a deti si vyhrajú s vedierkom a lopatkou.
Vďaka priezračnej vode deti spoznajú život v mori a z dovolenky si odvezú nezabudnuteľné zážitky.

A kam teda za piesočnou plážou vyraziť? Krásne piesočné pláže nájdete na ostrovoch Pag, Rab, Korčula a v okolí Ninu.

Ostrov Pag: piesok na pláži aj v mori

Hoci ostrov Pag s rozlohou skoro 300 km2 dlho unikal pozornosti turistov, teraz patrí k obľúbeným destináciám v severnej časti chorvátskeho pobrežia. Rodiny s deťmi si ho zamilovali vďaka dobrej dostupnosti a tiež plážam s jemným pieskom alebo malými okruhliakmi.

Ak hľadáte piesočné pláže, vydajte sa na sever ostrova k letovisku Stará Novalja. Priamo v letovisku sa nachádza pláž Planjka a v okolí nájdete ďalšie piesočné pláže:

Tieto pláže sa perfektne hodia aj pre veľmi malé deti. A ak idete s trochu väčšími ratolesťami, určite zájdite práve na pláž Planjka, kde sa deti vybláznia na bezplatnej šmykľavke, alebo na kajaku či vodných bicykloch.

Ďalšiu z piesočných pláží nájdete vo východnej časti ostrova Pag vo Vlašiči. Je to malé letovisko s apartmánmi pri mori. Z miestnej reštaurácie môžete pozorovať svoje deti, ako vyvádzajú na pláži.

Pekná piesočná pláž s jemným pieskom je asi 11 km severozápadne od Vlašiči v letovisku Povljana, ktorá je jednou z najvýznamnejších turistických destinácií na Pagu.

Rozprávková Čista plaža

Viac súkromia si doprajete na prekrásnej pláži Čista plaža. Je zaujímavá tým, že niekedy je na pláži piesok, inokedy zmes piesku a okruhliakov. To podľa toho, čo práve more vynesie na breh. Pri pláži je parkovisko aj bufet s občerstvením. Ubytovanie v jej blízkosti žiadne nenájdete. Odporúčame vám ubytovať sa v letovisku Mandre (7 km) a aspoň raz si na túto výnimočne krásnu pláž počas pobytu zájsť.

Čista plaža dostáva svojmu menu - užijete si kúpanie v priezračnej vode a relax na piesočnej pláži.

Pekne upravené pláže s kamienkovou drťou lemované oleandrami nájdete v letovisku Mandre. To je pre rodinnú dovolenku ako stvorené. Užijete si tu výhľady na otvorené more, skvelú zmrzlinu priamo na pláži a ubytovanie v apartmánoch, z ktorých to často máte na pláž, čo by kameňom dohodil. Deti sa vybláznia na nafukovacích atrakciách na vode. Pred cestou do Mandre pribaľte topánky do vody - vďaka výnimočne priezračnej vode ale deti uvidia, kam šliapu. Urobíte si odtiaľto výlet na člne a rovnako ako stovky spokojných rodín sa sem radi vrátite aj budúce leto.

Priezračné more a pekne upravené pláže v Mandre lákajú predovšetkým rodiny s deťmi.

S väčšími deťmi môžete navštíviť pláž Zrće s hladkými, guľatými okruhliakmi. Užijete si tu veľa zábavy, či už na vodných bicykloch, pri výučbe na vodných lyžiach či plavbe na vodnom skútri, ktorý si tu požičiate. Z klubov lemujúcich pláž sa po celý deň ozýva hudba a predovšetkým v noci sa toto miesto mení na centrum zábavy.

Viac pokoja si užijete na susednej pláži Caska so zmesou piesku a okruhliakov. Občerstvenie ponúka miestny bufet hneď pri pláži. Ďalšia piesočnato-okruhliaková pláž, naviac i s tobogánom a občerstvením, je aj priamo v meste Pag. A ak máte radšej súkromie, zájdite na Pagu do oblastí VodiceBošana, kde si užijete relax v malých zátokách a na pokojných piesočnato-okruhliakových plážach s pozvoľným vstupom do mora.

Zadarská riviéra: piesočné pláže ako v Karibiku

Skutočný raj nájdu milovníci piesočných pláží v okolí Ninu na Zadarskej riviére. Letoviská Privlaka, SabunikeNin sa môžu pýšiť tými najkrajšími piesočnými plážami v Chorvátsku. Sú široké, dlhé a vstup do mora je tu pozvoľný. Navyše sa v okolí niektorých pláží nachádza cenené peloidné bahno s liečivými účinkami. Veľa zábavy si tu užijú nielen deti, ale aj dospelí. Čo trebárs vyskúšať školu kitesurfingu alebo stand up pedaling? Alebo si s deťmi postaviť sochy z piesku?

Piesočná pláž Ninska laguna v Nine môže svojím vzhľadom evokovať prostredie Karibiku. Vyskúšajte i dlhú Královninu pláž (Kraljičina plaža) v letoviskách Nin a Sabunike alebo divokejšie piesočné pláže na východnom okraji Privlaky.

Postavte si sochu z piesku na pláži Ninska laguna - tu sa budete cítiť ako niekde v Karibiku.

Ostrov Pašman: piesočné pláže a pokoj

Zo známeho chorvátskeho letoviska Biograd na Moru, ktoré platí za jedno z najnavštevovanejších destinácií v Chorvátsku, vyplávajú trajekty až 13x denne na 20 minút vzdialený protiľahlý ostrov Pašman do mestečka Tkon. Ten môže ponúknuť hneď niekoľko piesočných pláží s pozvoľným vstupom do mora. Ponuka ubytovania je tu veľká - môžete sa ubytovať v apartmánoch alebo mobilhomoch. Väčšinou je to k plážam len 100–200 metrov, niekedy aj bližšie. Väčšina návštevníkov však zostáva na pevnine v Biograde. Preto sú pláže na Pašmane voľnejšie a užijete si tu viac pokoja.

Piesočná pláž Plažine - Tkon, ostrov Pašman
Piesočná pláž Plažine v Tkone

Ostrov Rab: ideálna destinácia pre rodiny s malými deťmi

Pre dovolenku s malými deťmi zvoľte ostrov Rab. Je to jeden z najbližších ostrovov, ktorý ponúka dlhé piesočnaté pláže s naozaj pozvoľným vstupom do vody.

Najvhodnejšie pláže pre malé deti nájdete v letovisku Lopar na severe ostrova. Deku si rozložte na pláži Rajska plaža, ktorá je ocenená Modrou vlajkou. Tá označuje mimoriadnu čistotu vody a vybavenie pláže od kabínok cez toalety až po občerstvenie.

O bezpečie detí sa tu rozhodne báť nemusíte - než voda vystúpi viac ako nad členky, prejdete sa pár desiatok metrov a asi po 600 metroch si zaplávate. Za to so sebou nabaľte kýbliky a lopatky, tunajší jemný piesok sa ukázal ako ideálny na stavanie hradov. Pre vaše pohodlie si tu požičiate lehátka, slnečníky a blízko sú i kaviarne a reštaurácie.

Čistota vody ocenená Modrou vlajkou, plytké more a jemný piesok ideálny pre stavanie hradov - to je Rajska plaža.

I ostatné pláže v okolí Loparu sú piesočné, a tiež trochu divoké. Cesta pešo lesom alebo na lodi ale stojí za pokoj a súkromie, ktoré si užijete na jednej z malých, schovaných pláží. A ak preferujete nudistický štýl kúpania, zájdite na pláže Ciganka, Sahara či Stolac. Na tieto odľahlé a prázdne pláže sa môžete nechať doviesť člnom z Loparu, kde má more navyše vďaka plytkému piesočnému dnu nezvyklú smaragdovú farbu.

Ostrov Korčula: piesočné pláže so súkromím

Do južnej Dalmácie jazdí veľa turistov. Väčšina ale zostane na pevninskej časti a na ostrov Korčula, dostupný trajektom, zájdu len ozajstní milovníci pokoja. Ubytujte sa v letovisku Lumbarda na východe ostrova a zakotvite na pláži Tatinja či Bilin Žal s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Kým si malé deti užijú vodné radovánky, vy sa pokocháte pohľadom na protiľahlé ostrovčeky a horský chrbát polostrova Pelješac.

Na východ od Lumbardy nájdete menej navštevovanú piesočnú pláž Pržina. Je síce vzdialenejšia, preto vyrazte autom (alebo na bicykli, ak máte dobrú kondičku), ale tunajší pokoj a divoká, prírodná atmosféra je nenahraditeľná.

Na piesočných plážach v okolí letoviska Lumbarda na Korčuli nie je nikdy preplnené.

Piesočné pláže naprieč Chorvátskom

Pozrite sa na fotky najkrajších piesočných pláží v Chorvátsku. Vyberte si ubytovanie podľa toho, ktorá pláž sa vám najviac páči. Pláže s jemným pieskom sú skrytou perlou Jadranu, ktorú po objavení nebudete chcieť opustiť. Navštívte:

 • pláž Baška na ostrove Krk s bezmála 2kilometrovou plážou,
 • pláže v letovisku Omiš-Duće
 • pláž Lovrečina na Brači s jemným pieskom na pláži i v mori,
 • pláže v letovisku Jelsa na Hvare s piesočným morským dnom,
 • pláž Sakarun na ostrove Dugi otok, o ktorej sa hovorí, že je jedna z najkrajších v Chorvátsku - práve preto sa jej často hovorí Karibik.
Exoticky krásna pláž Sakarun na ostrove Dugi otok - jemný piesok je pri vstupe do mora i na jeho dne.

Makarská riviéra – raj na Jadrane

Ak sa bavíme o dovolenke s deťmi pri mori, musíme spomenúť i ospevovanú Makarskú riviéru. Hoci pláže sú tu okruhliakové až piesočnato-okruhliakové, sú pre deti ideálne - vstup do mora je pozvoľný a väčšinou sa zaobídete bez topánok do vody.

Letoviská na Makarskej riviére ponúkajú pre každého niečo: sú pokojné i rušné, nájdete tu množstvo reštaurácií, plážových barov i mnoho vodných atrakcií pre všetky vekové kategórie (od parasailingu a jazdu na banáne cez vodné skútre, požičovňu kajakov a vodných bicyklov až po nafukovacie vodné hrady).

S celou rodinou odtiaľto podniknete lodné výlety na protiľahlé ostrovy Brač, Hvar, Korčulu a ďalšie. A tomu všetkému dominuje bezkonkurenčný výhľad na belostný horský masiv Biokovo.

Srdce Makarskej riviéry - rozprávkové letovisko Podgora - uchváti každého.

Na čo si dať pozor, keď idete s deťmi do Chorvátska

Keď cestujete s deťmi, musíte myslieť na všetky možné scenáre. Od kolóny na diaľnici cez poistenie storna pobytu pre prípad choroby až po choroby a zranenie priamo na dovolenke. Šťastie praje pripraveným, a preto pre vás máme aj základné informácie poslednej záchrany.

Cestovanie s deťmi

Zarezervujte si ubytovanie s nástupom iný deň ako v sobotu. Vyhnete sa kolónam a v aute nestrávite viac času, než je nevyhnutné. Všetky informácie pre pohodovú cestu sme pre vás spísali tu.

Stravovanie pre rodiny

Rodinám sa najlepšie osvedčilo zabaliť na prvé dni dovolenky jedlo z domu. S cestovnou chladničkou cestu bez úhony prečká aj zmrazené jedlo. Ďalšie dni nakupujte v miestnych obchodoch, ktoré sú zásobené rovnako ako tie slovenské. Určite vyskúšajte miestnu kuchyňu v reštauráciách alebo sa ubytujte v apartmánoch, kde vám naservírujú večeru či polpenziu.

Pozor na slnečné lúče

Povinnou výbavou starostlivých rodičov sú opaľovacie krémy s vysokým UV faktorom a pokrývka hlavy. Prvé dni obmedzte pobyt na pláži a v tieni sa držte vždy od 11 do 15 hodiny. Ak vás prepadne slnečná vyrážka, z ponuky slovenských a chorvátskych lekární sa najlepšie osvedčil Aloe Vera gél.

Lekárska starostlivosť

V každom väčšom letovisku nájdete zdravotné stredisko, ktoré s kľudom navštívte. Tunajší doktori sú ochotní a strediská a nemocnice poskytujú kvalitnú starostlivosť. Na Pagu vás rád odprevadí náš delegát, ktorý pretlmočí, čo bude potrebné.

Pre pokoj duše pred odchodom vždy uzavrite zdravotné poistenie alebo pri objednaní dovolenky využite Komplexné cestovné poistenie, ktorého súčasťou je jednak zdravotné poistenie, tak i poistenie storna pobytu.

Hmyz

Oproti zažitej predstave je v Chorvátsku minimum komárov a niektoré apartmány majú v oknách natiahnuté siete. Pre „strýčka príhodu“ so sebou ale zabaľte repelent do zásuvky a gél na štípance.

Ak máte k dovolenke s deťmi pri mori akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať na info@novalja.cz alebo zavolať na +420 542 221 714. Radi zodpovieme vaše otázky a urobíme všetko preto, aby vaša dovolenka s deťmi prebehla bez zádrhelov.

Vyberte si ubytovanie blízko najkrajších piesočných pláží Chorvátska.

 

Ukážeme vám, které písečné pláže v Chorvatsku mají jemný písek a jsou vhodné pro děti.

 

Písečné pláže v Chorvatsku? Na ostrově Pag jich najdete hned několik. Pokud toužíte mít během své dovolené písek až za ušima, vyrazte do Staré Novalji na písečnou pláž Planjka.

 

Nechte se vtáhnout kamennými uličkami do historického centra Pagu. Okolní obchůdky se suvenýry jsou pastvou pro oči a zdejší zmrzlina je opravdu vynikající. Přes most Katine přijdete až do lunaparku. Uvidíte, jak tady děti ožijí!

 

„Tatiii, já chci na tobogán.“ Tuto nemilosrdnou větu ještě zkusíte odrazit prostou otázkou „Cooo?“, ale předem víte, že je to marné.