ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

1. Piesočná pláž v juhovýchodnej časti letoviska Privlaka

Piesočná pláž Privlaka

2. Piesočná pláž Sakarun pri letovisku Soline na ostrove Dugi Otok

Piesočná pláž Sakarun v severnej časti ostrova Dugi Otok je bezpochyby jednou z najkrajších pláží Chorvátska. Leží v zátoke obklopenej borovicovým lesom. Na pláži je zmes piesku a kamienkov, pri vstupe do vody je jemný piesok. Tiež plytké dno v zátoke je piesočné. Za slnečných dní má more pri pláži Sakarun neobvykle svetlo modrú farbu a miesto pôsobí veľmi exoticky. V lesíku pri pláži je bar s občerstvením. Nechýbajú tu ani toalety a parkovisko. Pláž Sakarun je najlepšie dostupná z letoviska Soline.

sakarun.jpg

3. Piesočná pláž v zátoke Modrá laguna v letovisku Vlašiči na ostrove Pag

Vlašiči - piesočná pláž v zátoke Modrá laguna

4. Piesočná pláž Plažine v letovisku Tkon na ostrove Pašman

Piesočná pláž Plažine, Tkon, ostrov Pašman

5. Piesočná pláž v letovisku Povljana na ostrove Pag

Na východnej strane letoviska Povljana sa nachádza pekná piesočná pláž pri kaplnke Sv. Nikolu. Pláž nie je príliš široká, ale jemný piesok na bábovky sa deťom bude určite páčiť. Pri pláži je sprcha. Ešte východnejšie sa nachádza ďalšia piesočnatá pláž, ale tá je určená naturistom. V týchto miestach ponúkame ubytovanie v dome Bendžo.

Piesočná pláž v letovisku Povljana na ostrove Pag

6. Piesočná pláž v letovisku Baška na ostrove Krk

Táto 1,8 km dlhá pláž patrí v Chorvátsku k tým najdlhším a najvyhľadávanejším. Piesok sa nachádza len na určitej časti pláže. V iných miestach leží na pláži zmes piesku a kamienkov. V každom prípade sa jedná o pláž veľmi vhodnú pre deti. Pri pláži nájdete množstvo atrakcií - požičovňu vodných bicyklov, lehátok, slnečníkov, tobogán, detské a športové ihrisko, kaviarne i reštaurácie.

Pláž Baška, ostrov Krk

7. Piesočná pláž Čista plaža na ostrove Pag

Podľa nášho názoru je Čista plaža jednou z najkúzelnejších pláží v Chorvátsku. Hoci vás tu v niektorých rokoch môže prekvapiť zmes piesku a kamienkov, odporúčame vám túto pláž navštíviť. Vstup do vody je vždy pozvoľný, na dne mora okolo pláže sa dajú ľahko loviť mušle. Pri pláži je parkovisko, požičovňa vodných bicyklov a bar s občerstvením. Miestu dodáva na malebnosti výhľad na belostné vrcholky Velebitu. Najbližšie letovisko, kde sa môžete ubytovať, je Mandre.

Čista plaža - ostrov Pag

8. Piesočná pláž Planjka v letovisku Stará Novalja na ostrove Pag

Piesočná pláž Planjka v Starej Novalji je vyhľadávaná všetkými vekovými kategóriami. Pre deti je to ideálne miesto - jemný piesok na bábovky a atrakcie ako šmykľavka, trampolína či vodné bicykle ich zabavia na celý deň. Pláž sa nachádza v hlbokom zálive, preto tu takmer nikdy nie sú vlny. Dospelým príde vhod bar s občerstvením, požičovňa ležadiel a slnečníkov. Cez cestu pri pláži je platené parkovisko. Pláž Planjka hojne využívajú aj hostia ubytovaní v letovisku Novalja.

Pláž Planjka, Stará Novalja

9. Piesočná pláž Rajska plaža v letovisku Lopar na ostrove Rab

Rajska plaža je jednou z najvhodnejších pláží v Chorvátsku pre malé deti alebo osoby s pohybovými problémami. Jej extrémne pozvoľný vstup do vody zaručuje bezpečný pohyb detí vo vode. Piesok na Rajskej pláži je naozaj jemný - ideálny na bábovky. Pokiaľ si ale chcete zaplávať, počítajte s tým, že od brehu musíte ujsť cca 600 m, než sa dostanete do väčšej hĺbky. V blízkosti pláže nájdete požičovňu lehátok, slnečníkov, kaviarne, reštaurácie. Rajska plaža bola ocenená Modrou vlajkou.

Rajska plaža, ostrov Rab

10. Piesočná pláž Trstenica v letovisku Orebić na poloostrove Pelješac

Nádherná piesočná pláž Trstenica s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza vo východnej časti Orebića, mesta s dlhou kapitánskou históriou. Na pláži Trstenica je príjemný bar s občerstvením a sprchy. V niektorých rokoch je na tejto pláži skôr zmes piesku a kamienkov, napriek tomu však Trstenica ostáva jednou z najkrajších pláží v Chorvátsku.

Piesočná pláž Trstenica, Orebič

11. Piesočné pláže v letovisku Omiš-Duće na Omišskej riviére

Dlhé, široké piesočné pláže nájdete v letovisku Duće na Omišskej riviére. Piesok tu nie je tak jemný ako napr. na Rajskej pláži, ale vstup do mora veľmi príjemný a pozvoľný, rozhodne nepotrebujete topánky do vody. Pri plážach v Dućiach nájdete všetku turistickú vybavenosť. Výhľady z pláží koloruje protiľahlý ostrov Brač.

Pláže Omiš Duće

12. Piesočná pláž Královnina pláž v letovisku Sabunike

Piesočná pláž Královnina pláž, Sabunike

13. Piesočná pláž Iza Banja v letovisku Sveti Filip i Jakov na Zadarskej riviére

Piesočná pláž Iza Banja je cez kilometer dlhá. Stredne jemný piesok a pozvoľný vstup do mora predurčuje túto pláž pre dovolenku s deťmi. Pri pláži nájdete niekoľko barov, reštaurácie, požičovňu vodných bicyklov, lehátok, slnečníkov, sprchy, kabínky na prezlečenie. Pláž Iza Banja bola ocenená Modrou vlajkou.

Piesočné pláže Sv. Filip i Jakov

14. Piesočná pláž v letovisku Potočnica na ostrove Pag

Jedná sa o menšiu piesočnú pláž v západnej zátoke dedinky Potočnica. Na pláži sa nachádza jemný, až bahnitý piesok. Pláž je zaujímavá hlavne pre svoj príjemný, pozvoľný vstup do vody. Inde v zátoke sú prevažne prírodné skaliská alebo vybetónované plochy a tieto miesta ponúkajú krásne šnorchlovanie.

Potočnica - ostrov Pag

15. Piesočná pláž Ninska laguna v letovisku Nin

Piesočná pláž Ninska laguna, Nin

16. Piesočná pláž Lovrečina poblíž letoviska Postira na ostrove Brač

Táto pláž je jednou z najvhodnejších pláží v Chorvátsku, ak idete na dovolenku s malými deťmi. Na pláži aj na dne mora leží jemný piesok. Vstup do mora je pri pláži Lovrečina naozaj pozvoľný, pohyb detí pri brehu je teda veľmi bezpečný. Pri pláži sa nachádza parkovisko, reštaurácia a kaviareň. Deti si môžu pohladkať oslíky. Najbližšie letovisko, kde sa môžete ubytovať, je Postira.

Pláž Lovrečina, ostrov Brač

17. Piesočné pláže polostrova Lopar pri letovisku Lopar na ostrove Rab

Okrem známej piesočnej Rajskej pláže sa na polostrove Lopar nachádza mnoho ďalších nádherných piesočných pláží, z ktorých niektoré sú určené naturistom (Ciganka, Sahara a Stolac). Tieto pláže pôsobia pomerne divoko a zamiluje si ich ten, komu nevadí dlhšia vzdialenosť k týmto plážam, ktorú je možné zvládnuť lesnými chodníčkami buď pešo, na bicykli, alebo po mori člnom. Odmenou vám bude kúpanie na piesočných plážach s minimom iných návštevníkov.

Piesočné pláže poloostrova Lopar - ostrov Rab

18. Piesočné pláže v letovisku Jelsa na ostrove Hvar

Príjemné turistické mestečko Jelsa v severozápadnej časti ostrova Hvar ponúka kúpanie pri piesočných plážach. Hostia ubytovaní v apartmánových domoch využívajú najbližšiu piesočnú pláž Mina v rovnomennej zátoke. Pláž má pozvoľný vstup do mora a tiež na dne mora sa nachádza jemný piesok. Ďalej na východ od centra Jelsy sa nachádzajú ďalšie piesočné pláže - Malo a Velo Grebišće (asi 1,5 km).

Pláže Jelsa, ostrov Hvar

19. Piesočná pláž Tatinja v letovisku Lumbarda na ostrove Korčula

Piesočná pláž Tatinja sa nachádza priamo v letovisku Lumbarda vo východnej časti ostrova Korčula. Na pláži je naozaj jemný piesok a vstup do mora je tu tiež veľmi pozvoľný. Pláž Tatinja je teda ideálna aj pre malé deti. Z pláže sú krásne výhľady na protiľahlé ostrovčeky a horský chrbát polostrova Pelješac.

Piesočná pláž Tatinja, Lumbarda

20. Piesočná pláž Bilin žal pri letovisku Lumbarda na ostrove Korčula

Piesočná pláž Bilin žal sa nachádza východne od Lumbardy, orientovaná smerom na sever. Dostupná je pešo pozdĺž mora (cca 10 minút), alebo autom. Pri pláži Bilin žal nájdete bufet s občerstvením a kúsok ďalej tiež štýlovú reštauráciu. Jedná sa o peknú, pokojnú piesočnú pláž s pozvoľným vstupom do mora.

Piesočná pláž Bilin Žal, Lumbarda

21. Piesočná pláž Pržina pri letovisku Lumbarda na ostrove Korčula

Piesočná pláž Pržina sa nachádza východne od Lumbardy, orientovaná smerom na juh. Dostupná je skôr autom. Tiež Pržina je pokojnou piesočnou plážou s pozvoľným vstupom do mora.

Piesočná pláž Pržina, Lumbarda

  • vyberte si ubytovanie blízko najkrajších piesočných pláží Chorvátska
 

Ukážeme vám, které písečné pláže v Chorvatsku mají jemný písek a jsou vhodné pro děti.

 

Písečné pláže v Chorvatsku? Na ostrově Pag jich najdete hned několik. Pokud toužíte mít během své dovolené písek až za ušima, vyrazte do Staré Novalji na písečnou pláž Planjka.