ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Vybavenie

Niekoľko reštaurácií, jeden obchod, pekáreň.
 
Za ďalším vybavením dochádzajú hostia do mesta Novalja (12 km), kde nájdete supermarkety, mnoho reštaurácií, kaviarní, barov, banky, stánky so suvenírmi, lekáreň, čerpaciu stanicu a iné.

Pláže Metajna

Pozdĺž pobrežia je niekoľko menších piesočnato-okruhliakových pláží. Na východnom okraji Metajny sa nachádza krásna 300 m dlhá piesočnato-okruhliaková pláž (hlavná pláž). Všetky pláže majú pozvoľný vstup do mora a sú vhodné aj pre malé deti.
 
Z tejto hlavnej pláže v Metajne vedie pozdĺž pobrežia chodníček, ktorým sa dostanete k ďalším, oveľa menej navštevovaným okruhliakovým plážam. Obe sú dostupné buď pešo, alebo člnom. Prvá z nich je pláž Sunčana (asi 700 m od južného okraja hlavnej pláže), druhou je pláž Zaglava (asi 1 km z rovnakého bodu).
 
Juhovýchodne od Metajny, cez kopec, sa nachádza nádherná pláž Ručica. Je dlhá 230 m a pri vstupe do mora je zmes okruhliakov a piesku. Nie je tu však žiadny tieň, preto odporúčame vziať si so sebou slnečník. Pri pláži Ručica je parkovisko a bistro s občerstvením.
 
Ak sa vydáte do skalného kaňonu Metajna, môžete dôjsť aj k ďalšej peknej, málo frekventovanej pláži Beritnica. K pláži vedie len kamenistý chodník a rozhodne odporúčame pevnú obuv. Pláži dominujú tri veľké balvany v mori - podľa toho ju bezpečne spoznáte. Pláž Beritnica je najlepšie dostupná člnom.

Reštaurácie v Metajne

Metajna je malá dedinka, kde nájdete len niekoľko reštaurácií. Napriek tomu neprídete skrátka, ak navštívite niektorú z nich.

Odporúčame

  • Bistro Metajna - príjemná reštaurácia s terasou, kde vám akékoľvek jedlo spríjemní krásny výhľad na more. V ponuke sú tradičné mäsité jedlá z grilu, dobrá ryba aj morské plody. Z ľahších jedál šaláty, rizoto, cestoviny alebo pizzu.
  • Konoba Lanterna - pekná reštaurácia s masívnymi drevenými stolmi a krásnym výhľadom na more.
  • Konoba Girica - reštaurácia s masívnymi drevenými stolmi na začiatku hlavnej pláže v Metajne. Dobré jedlá z mäsa, rýb, morských plodov i pizza.
  • Riva - ďalší z reštaurácií s pestrou ponukou jedál od mäsa, cez ryby po pizzu. Masívne drvené stoly hneď pri mori.
  • Plaža Ručica - počas pobytu v Metajne nevynechajte návštevu prekrásnej piesočnato-okruhliakovej pláže Ručica (z Metajny cez kopec smerom na východ). Na južnom okraji pláže Ručica sa nachádza rovnomenné bistro so základným občerstvením. Výhľady na pláž v celej jej kráse, ale predovšetkým na skalný kaňon týčiaci sa nad ňou, sú odtiaľto fenomenálne!

Výlety z Metajny

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Metajna.

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Šport

Plávanie, cyklistika, turistika, plošina pre výcvik vodného lyžovania pri pláži Zrče, potápanie (potápačské centrum).

Upozornenie

V Metajne môže byť počuť vo dne i v noci hudba z 8 km vzdialenej pláže Zrče, povestnej hudobnými klubmi, kde sa konajú festivaly pre mladých.