Vyhľadať na webe

s

Dedinka Metajna sa rozprestiera v Pažskom zálive, more je tu teda veľmi pokojné. Pobrežie v Metajne lemuje niekoľko piesočnato-okruhliakových pláží, vhodných aj pre malé deti. Dobré jedlo si môžete vychutnať v niekoľkých miestnych reštauráciách.

Vybavenie

Niekoľko reštaurácií, jeden obchod, pekáreň.
 
Za ďalším vybavením dochádzajú hostia do mesta Novalja (12 km), kde nájdete supermarkety, mnoho reštaurácií, kaviarní, barov, banky, stánky so suvenírmi, lekáreň, čerpaciu stanicu a iné.

Pláže Metajna

Pozdĺž pobrežia je niekoľko menších piesočnato-okruhliakových pláží. Na východnom okraji Metajny sa nachádza krásna 300 m dlhá piesočnato-okruhliaková pláž (hlavná pláž). Všetky pláže majú pozvoľný vstup do mora a sú vhodné aj pre malé deti.
 
Z tejto hlavnej pláže v Metajne vedie pozdĺž pobrežia chodníček, ktorým sa dostanete k ďalším, oveľa menej navštevovaným okruhliakovým plážam. Obe sú dostupné buď pešo, alebo člnom. Prvá z nich je pláž Sunčana (asi 700 m od južného okraja hlavnej pláže), druhou je pláž Zaglava (asi 1 km z rovnakého bodu).
 
Juhovýchodne od Metajny, cez kopec, sa nachádza nádherná pláž Ručica. Je dlhá 230 m a pri vstupe do mora je zmes okruhliakov a piesku. Nie je tu však žiadny tieň, preto odporúčame vziať si so sebou slnečník. Pri pláži Ručica je parkovisko a bistro s občerstvením.
 
Ak sa vydáte do skalného kaňonu Metajna, môžete dôjsť aj k ďalšej peknej, málo frekventovanej pláži Beritnica. K pláži vedie len kamenistý chodník a rozhodne odporúčame pevnú obuv. Pláži dominujú tri veľké balvany v mori - podľa toho ju bezpečne spoznáte. Pláž Beritnica je najlepšie dostupná člnom.

Reštaurácie v Metajne

Metajna je malá dedinka, kde nájdete len niekoľko reštaurácií. Napriek tomu neprídete skrátka, ak navštívite niektorú z nich.

Odporúčame

  • Bistro Metajna - príjemná reštaurácia s terasou, kde vám akékoľvek jedlo spríjemní krásny výhľad na more. V ponuke sú tradičné mäsité jedlá z grilu, dobrá ryba aj morské plody. Z ľahších jedál šaláty, rizoto, cestoviny alebo pizzu.
  • Konoba Lanterna - pekná reštaurácia s masívnymi drevenými stolmi a krásnym výhľadom na more.
  • Konoba Girica - reštaurácia s masívnymi drevenými stolmi na začiatku hlavnej pláže v Metajne. Dobré jedlá z mäsa, rýb, morských plodov i pizza.
  • Riva - ďalší z reštaurácií s pestrou ponukou jedál od mäsa, cez ryby po pizzu. Masívne drvené stoly hneď pri mori.
  • Plaža Ručica - počas pobytu v Metajne nevynechajte návštevu prekrásnej piesočnato-okruhliakovej pláže Ručica (z Metajny cez kopec smerom na východ). Na južnom okraji pláže Ručica sa nachádza rovnomenné bistro so základným občerstvením. Výhľady na pláž v celej jej kráse, ale predovšetkým na skalný kaňon týčiaci sa nad ňou, sú odtiaľto fenomenálne!

Výlety z Metajny

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Metajna.

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Šport

Plávanie, cyklistika, turistika, plošina pre výcvik vodného lyžovania pri pláži Zrče, potápanie (potápačské centrum).

Upozornenie

V Metajne môže byť počuť vo dne i v noci hudba z 8 km vzdialenej pláže Zrče, povestnej hudobnými klubmi, kde sa konajú festivaly pre mladých.