ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemLodný výlet Pažským zálivom

Celodenný výlet z mesta Pag (z Dinjišky 18 km) s fishpiknikom a kúpaním z lode.

 

 

 

 

Výlet člunem z města PagZapožičanie člna na Pagu

Na ostrove Pag si môžete zapožičať malý motorový čln, ktorý si budete riadiť sami. Člnom sa dostanete do miest s mnohými krásnymi prírodnými plážami v Pažskom zálive. Užijete si celý deň s maximálnym súkromím. Len pre držiteľov kapitánskeho preukazu!

 

 

Výstup na Sv. VidVýstup na Sv. Vid

Na najvyššie miesto chorvátskeho ostrova Pag - Sv. Vid môžete vystúpiť s našim delegátom v skorých ranných hodinách a zažijete prekrásny východ slnka na vrchole. Výstup na vrchol môžete podniknúť aj samostatne, prečítajte si ako sa dostať na Sv. Vid.

 

 

Výroba soli - PagVýroba soli v meste Pag

V okolí mesta Pag si môžete prehliadnuť ílová polia (solany). Pozrite sa, ako sa získavala morská soľ odparovaním morskej vody. Na tieto polia je najkrajší pohľad z okolitých násypov. V meste Pag je aj múzeum soli.

 

 

Ornitologická rezervace Velo BlatoOrnitologická rezervácia Velo Blato

Blízko mesta Povljana sa nachádza jedno z najzaujímavejších miest na ostrove Pag. Jedná sa o chránenú ornitologickú rezerváciu Velo Blato.

Návštevu tohto miesta ocenia predovšetkým milovníci prírody. Uvidieť tu môžete mnoho druhov prevažne vodného vtáctva. Velo Blato je najväčšie z troch sladkovodných ostrovných jazier a žije v ňom niekoľko druhov sladkovodných rýb. Zaujímavosťou je, že Velo Blato bolo jedným z prvých chovov rýb v Európe. Rezervácia Velo Blato sa nachádza približne 2 km od Povljany a možno sa k nej dostať po asfaltovej ceste.

Pag BošanaPláže Bošana

meste Pag (z Dinjišky 18 km) odbočíte podľa ukazovateľa Bošana a po 4 km sa dostanete ku krásnym kamienkovým plážam.

 

  

 

Čista plažaČista plaža

Táto krásna piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora je 38 km od Dinjišky. Je vhodná aj pre najmenšie deti. Nie sú tam domy na ubytovanie. Na túto piesočnú pláž je značená odbočka z cesty medzi Kolanom a Novaljou. Veľkou výhodou je pozvoľný vstup do mora, občerstvenie priamo pri pláži, požičovňa vodných bicyklov a parkovisko.

 

 

Pláž ZrćePláž Zrće

Na známu pláž Zrće je to z Dinjišky 38 km. Dostanete sa tam značenou odbočkou z cesty medzi Novaljou a Kolanom. Pláž z drobných okruhliakov s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v areále, kde sú reštaurácie, bary, tobogán, požičovňa vodných skútrov a vodných bicyklov, plážový volejbal a v noci diskotéka (júl, august).

  

 

Vodní lyžování ZrćeVodné lyžovanie na pláži Zrće

Z Dinjišky je to 38 km. Lanová dráha pre vodné lyžovanie (wakeboarding) sa nachádza 500 m od pláže Zrće (odbočka pri benzínovej čerpacej stanici).

 

 

 

PlanjkaPláž Planjka, Stará Novalja

Táto piesočná pláž, ktorá je vhodná aj pre najmenšie deti, sa nachádza 45 km od Dinjišky. Piesok na „koláčiky“, šmýkalka zdarma, požičovňa kajakov a vodných bicyklov, reštaurácia na pláži, parkovisko...

 

  

Pláž CaskaPláž Caska

Táto piesčitokamienková pláž je 40 km od Dinjišky, pri meste Novalja. Má pozvoľný vstup do mora, k dispozícii tu sú dve reštaurácie.

 

 

 

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Kamienková pláž Ručica je ukrytá za letoviskom Metajna, 58 km od Dinjišky. Na začiatku Metajny odbočíte vľavo. Po krivoľakej úzkej ceste prejedete dedinou a po ďalších 500 m prídete na parkovisko k štýlovej reštaurácii. Na pláž je to 50 m. Po polhodinovej prechádzke medzi zaujímavými skalami sa dostanete k ďalšej krásnej pláži - pláž Beritnica na fotografii.

 

Staleté olivovníky LunStoročné olivovníky Lun a Tovarnele

Z Dinjišky do Lunu na severozápadnom konci ostrova je to 64 km. Môžete tu vidieť stovky týchto olivovníkov, rastúcich medzi kameňmi. Sú často znetvorené vetrom a soľou, ale stále zelené. Všetky ich objemné kmene sú pokrútené tým, že sa točia jedným smerom za slnkom.

 

 

 

Okrem miest na ostrove Pag môžete navštíviť tieto národné parky a prírodné zaujímavosti:

  • Morský organ v meste Zadar (32 km z Dinjišky)
  • Paklenica: 54 km z Dinjišky
  • Krka: 94 km z Dinjišky
  • Zrmanja: 74 km z Dinjišky
  • Plitvice: vhodné navštíviť cestou k moru alebo po ceste domov
  • Telašćica: trajektom alebo loďou zo Zadaru alebo rýchloloďou z Novalje
  • Kornati: loďou zo Zadaru alebo rýchloloďou z Novalje

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.