ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Ako turistické letovisko zatiaľ Dinjiška nie je veľmi známa. Rozhodne je však zaujímavou destináciou ako pre mladé rodiny, tak aj športovo založených jedincov, ktorí chcú svoju dovolenku stráviľ aktívne a zároveň priamo pri mori.

Oblasť okolo Dinjišky je charakteristická strohou vegetáciou, prevládajú tu nízke kry, aromatické byliny a trávy. Dinjiško polje bolo vždy využívané na hospodárske účely – dodnes sa tu pestuje vínna réva, olivovníky, ovocie a zelenina. Z historických stavieb sa tu mnoho nedochovalo, v centre obce je však pekná kaplnka sv. Maura zo 14. storočia.

Vybavenie

V Dinjiške je jeden obchod a niekoľko reštaurácií, ponúkajúcich okrem iného aj najznámejšiu miestnu špecialitu – ovčí Pažský syr. Určite ho vyskúšajte a doprajte si aj ochutnávku pršutu a pohár miestneho autochtónneho bieleho vína Gegić.

Dinjiška je pokojnejšie letovisko, za zábavou a nákupmi je možné si zájsť do mesta Pag, vzdialeného 14 km.

Pláže Dinjiška

V letovisku Dinjiška je niekoľko pekných piesčitokamienkových pláží aj betónové móla. Prístup k nim je však možný len cez cestu, ktorá je v letných mesiacoch pomerne frekventovaná. Na jednej z pláží v Dinjiške sa nachádza novo vybudovaný detský kútik s hojdačkami a preliezačkami. Je tu aj dráha pre petanque a volejbalové ihrisko. Na protiľahlej strane zálivu môžete objaviť ďalšie malé piesočné pláže, poskytujúce súkromie. Môžete k nim preplávať (je to len cca 500 m), alebo záliv obísť pešo.

Výlety na ostrove Pag

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Dinjiška.

Dinjiška je ideálnym miestom pre toho, kto sa chce na dovolenke venovať cestnej cyklistike alebo spoznávaniu tejto časti Jadranu. Ľahko dostupné je napr. historické mesto Zadar, alebo národný park Paklenica.

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Šport

Plávanie, cyklistika, turistika, plážový volejbal, petanque.