ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Meno Pag nesie piaty najväčší ostrov Chorvátska i jeho hlavné mesto s históriou siahajúcou do 15. storočia. Akonáhle sa postavíte na veľké dláždené námestie Petra Krešimíra IV. uprostred mesta, uchváti vás symetria okolitých uličiek i blízke pamiatky - napríklad Zborový kostol Nanebovzatia Panny Márie.

Potom už stačí zísť len pár metrov, usadiť sa do reštaurácie na nábreží s výhľadom na more v Pažskom zálive alebo si rozložiť deku na jednej z blízkych pláží.

VIDEOHurá na tobogán do Pagu

„Tatiii, já chci na tobogán.“ Tuto nemilosrdnou větu ještě zkusíte odrazit prostou otázkou „Cooo?“, ale předem víte, že je to marné.

Přehrát

VIDEOVečerní město Pag a lunapark

Nechte se vtáhnout kamennými uličkami do historického centra Pagu. Okolní obchůdky se suvenýry jsou pastvou pro oči a zdejší zmrzlina je opravdu vynikající. Přes most Katine přijdete až do lunaparku. Uvidíte, jak tady děti ožijí!

Více informací... Přehrát

5 dôvodov, prečo stráviť dovolenku na Pagu

 1. Dlhé piesočnato-okruhliakové pláže i malé pláže v zálivoch, v okolí mesta Pag si užijete oboje.
 2. Nielen rodiny s deťmi ocenia pozvoľný vstup do mora z väčšiny pláží, tobogán na mestskej pláži a atrakcie pre najmenších.
 3. Pag nadchne milovníkov krivolakých uličiek, historických pamiatok i romantickej promenády.
 4. V meste nájdete reštaurácie, kaviarne, obchody, diskotéku a ďalšie zázemie.
 5. Z dovolenky v Pagu si odveziete veľa zážitkov. Napríklad z lodných výletov alebo návštevy unikátneho múzea soli.

VIDEOLodní výlet Pažským zálivem

Z města Pag můžete podniknout báječný výlet lodí Pažským zálivem s koupáním a šnorchlováním na několika zajímavých místech. Během tříhodinového výletu navštívíte zátoku Slana, nádhernou písčitooblázkovou pláž Malin a nakonec také mořskou jeskyni.

Více informací... Přehrát

V Pagu si užijete piesočné i okruhliakové pláže

V okolí mesta Pag sa tešte na piesočnato-okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora. Tunajšie pláže sú ideálne aj pre rodiny - zvlášť tie s malými deťmi ocenia more s pozvoľne sa zvažujúcim dnom, v ktorom sa deti môžu učiť plávať. A keď vodné hrátky omrzí, zábavu zaistí:

 • tobogán na mestskej pláži kúsok od centra mesta,
 • požičovňa vodných bicyklov a vodných skútrov,
 • požičovňa člnov a výlet Pažským zálivom,
 • i večerné kolotoče.

Majitelia apartmánov Beko prevádzkujú na mori v meste Pag nafukovací aquapark pre deti a dospelých. Prevádzková doba je od 9 do 21 hod. Ak pri kúpe vstupného nahlásite heslo, získate 50 % zakúpeného času navyše (napr. zaplatíte za 2 hodiny, môžete zostať o hodinu dlhšie). Heslo vám v prípade záujmu povie náš delegát.

Medzi Pagom, Bošanouplážou Zrće sa skrývajú menšie pláže ako stvorené pre romantické leňošenie vo dvojici. K niektorým sa dostanete po pevnine, iné sú dostupné iba člnom.

VIDEOPag - město, ostrov Pag

Pokud toužíte strávit dovolenou na písčité pláži a zároveň zažít atmosféru města, které oplývá historií v každém zákoutí, město Pag na chorvatském ostrově Pag je pro vás tím pravým místem. Vyberete si malou pláž u domu nebo městskou pláž s tobogánem?

Přehrát

Užite si komfort mesta

Ak neholdujete ubytovaniu v malých dedinkách, iste oceníte vybavenie, ktoré v Pagu zaistí všetok komfort:

 • reštaurácia
 • supermarket Lorenco
 • kaviarne a cukrárne
 • bary a diskotéky
 • zdravotné stredisko, lekáreň i zubná ordinácia
 • zmenárne a bankomaty
 • čerpacia stanica

Spestrite si leňošenie na pláži stretnutím na tenisových kurtoch v centre mesta alebo nechajte deti vyblázniť na atrakciách a preliezačkách.

Z reštaurácií odporúčame

 • Pizzeria Ankora - príjemná štýlová reštaurácia s vonkajším posedením tesne vedľa Dominikánskeho námestia (Dominikanski trg) ponúka rybie špeciality, zvlášť dagnje (čierne mušle).
 • Konoba Golija - v tradičnej reštaurácii s príjemnou atmosférou ochutnáte rozmanité jedlá z mäsa a rýb u masívnych stolov kúsok od mora.
 • Buffet Uhlinac - dobrá kaviareň, kde si zároveň dáte rýchle a chutné jedlo.
 • Slastičarnica Jadran - keď v Pagu na zmrzlinu, tak práve do tejto cukrárne s veľmi príjemnou obsluhou.
 • Konoba Dva Ferala - v kľudnej reštaurácii kúsok od centra si pochutnáte na špecialitách z mäsa a rýb.

Ubytovanie v súkromí len kúsok od pláže

Ubytujte sa v jednom zo 6 apartmánových domov z našej ponuky, ktoré stoja 50–280 metrov od piesočnato-okruhliakovej pláže. Vďaka tomu nestrávite dovolenku chodením, ale skutočným odpočinkom na pláži alebo napríklad na terase apartmánu.

V každom z apartmánov máte možnosť pripraviť si vlastné jedlo, čo ocenia obzvlášť rodiny s malými deťmi. Ak sa ubytujete v Penzióne More, môžete si na mieste dokúpiť raňajky.

Čo vidieť v meste i na ostrove

Prvé zmienky o meste siahajú až k Rimanom, ktorí okolie terajšej metropoly osídlili už pred naším letopočtom. Na mieste pôvodného sídla, Stareho Gradu, dnes nájdete pozostatky katedrály a kláštora.

Od 15. storočia, kedy mesto získalo svoju súčasnú podobu, sa z Pagu stáva centrum ťažby soli. Soľ tu tradičným spôsobom na plytkých políčkach obyvatelia ťažili až do konca 20. storočia. Dnes soľnú éru pripomína Múzeum soli, ktoré navštívte v skladisku soli Ferdinand. Všetko o ťažbe soli sa dozviete vďaka zaujímavej expozícii doplnenej o dobové fotky.

Dovolenku si spestrite aj výšľapom na najvyšší vrchol ostrova - Sveti Vid. Na cestu sa vydajte skoro ráno, kým nie je horúco. Prechádzku začnite na konci Bošany a po značenej ceste vystúpte do výšky 348 metrov. Odmenou za námahu vám budú úžasné výhľady na mesto Pag, Pažský záliv i pohorie Velebit.

Náš špeciálny tip

V meste Pag uvidíte na každom rohu dokonalé čipkované výrobky, ktoré patria k chorvátskemu nehmotnému dedičstvu UNESCO. História výroby čipiek siaha až do renesancie a vďaka krajkárskej škole na Pagu žije dodnes.

Každoročne sa za krajkárky vyučí 10 dievčat, ktoré potom výrobe jednej čipky s priemerom 10 centimetrov venujú 10 až 12 dní intenzívnej práce. Vyšívané čipky si zakúpte ako suvenír priamo od krajkáriek alebo na festivale čipiek, ktorý sa každoročne koná okolo 20. júna. Šitie pažských čipiek uvidíte aj počas potuliek kamennými uličkami mesta. Staré krajkárky tú väčšinou posedávajú u svojich stánkov a pritom tvoria ďalšie čipky.

Jedinečný zážitok si odveziete, aj keď:

5 tipov, čo na dovolenke zažiť

Na Pagu sa nudiť rozhodne nebudete, máme pre vás totiž ešte 5 tipov, čo na dovolenke zažiť.

 1. Z dovolenky na Pagu odídete zdravší - v južnej časti Pažského zálivu nájdete peloidné bahno, ktoré lieči reumatické a dermatologické choroby.
 2. Ochutnajte a nakúpte skvelé miestne vína vo vinárstve Vina otoka Pag.
 3. Navštívte jedno z viac ako 40 kultúrnych predstavení, ktoré sa od 15. júna do 15. septembra na Pagu konajú v rámci Pažského kultúrneho leta. Na zahájení si naviac vypočujete tradičné kapely (tzv. klapy) z ostrova Pag.
 4. Zažite najstarší karneval na Jadrane. Koná sa posledný víkend v júli na námestí Petra Krešimira IV.
 5. Odfoťte si selfie z vyhliadky Vidikovac Gradac,  odkiaľ je skvelý výhľad na mesto Pag, pohorie Velebit a Pažský záliv. Vyhliadku nájdete pri ceste vedúcej z Pagu na Novalju.

Zábava a kultúra v Pagu

Prečítajte si, na aké kultúrne podujatia sa počas leta môžete v Pagu tešiť.