ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Smerom na západ sa dá z Jelsy dôjsť pešo (alebo autom) pozdĺž pobrežia až do susedného mestečka Vrboska. Táto cesta vedie z väčšej časti borovicovým lesom s príjemným chládkom. Jelsa je tiež ideálne miesto pre dovolenku, ak sa chcete venovať športom - napr. joggingu alebo tenisu.

Vybavenie letoviska Jelsa

Reštaurácie, kaviarne, tančiarne, obchody, pekárne, stánky s ovocím a zeleninou, čerpacie stanice, lekáreň, bankomat...

Pláže Jelsa

V zátoke Mina vo východnej časti Jelsy je neďaleko rovnomenného kempu menšia piesočná pláž Mina s pozvoľným vstupom do mora. Pri pláži Mina sa nachádza tiež borovicový lesík s minigolfom a tenisové kurty. V rovnakej zátoke naproti pláži Mina je možnosť opaľovania a kúpania tiež z betónových plošín, pri ktorých sú k dispozícii aj sprchy, prezliekacie kabínky a požičovňa lehátok.

Ešte východnejšie sú zátoky Malo Grebišće a Velo Grebišće (cca 1,5 km od centra Jelsy) s piesočným dnom, tiež vhodné pre deti. V menšej zo zátok je pláž kamienková, v tej väčšej je piesok aj na pláži. Ďalej na východ sú zátoky Ženčišće (3 km) a Crkvica (4 km), v ktorých sa nachádzajú kamienkové pláže.

Ďalšia kamienková pláž sa nachádza v zátoke neďaleko mestského centra Jelsy.

Výlety

Možnosti výletov na ostrove Hvar nájdete v sekcii Výlety Jelsa.

Šport

Plávanie, potápanie, turistika, jogging, cyklistika, tenis, minigolf.

Kultúra a zábava

V Jelse sa počas leta koná rad hudobných slávností a festivalov. Najznámejšia je tzv. Fešta Jelse, ktorá sa koná koncom augusta. Súčasťou týchto slávností so živou hudbou sú tiež ochutnávky jedál.

Za nočným životom v Jelse vyrazte do baru Tarantela alebo Villa Verde, vyhláseného pre svoje vynikajúce koktaily. Oba nájdete v centre Jelsy, hneď pri promenáde (na Rive).