Vyhľadať na webe

s

Piesočné pláže

Piesočná Královnina pláž pri Sabunike je magnetom pre mnoho turistov. Pri pláži je veľké platené parkovisko. Ubytujete sa priamo v Sabunike a túto jedinečnú piesočnú pláž budete mať priamo pod nosom, bez nutnosti dochádzať sem autom. Na pláži je občerstvenie, požičovňa slnečníkov, ležadiel a vodných bicyklov. Deti si užijú stavanie hradov z piesku. Ďalšia krásna piesočná pláž je pláž Ninska Laguna, ktorá sa nachádza v Nine (3 km). Výnimočne krásne a pokojnejšie piesočné pláže sú vo východnej časti susednej Privlaky (4 km).

Liečivé bahno

Ťahákom do Sabunike a okolitých letovísk Nin, Privlaka či Zaton je tzv. peloidné bahno. Jedná sa o slané bahno, ktorého liečivé účinky potvrdzujú predovšetkým atopici. Bahno naneste na telo a po asi 20-30 minútach zmyte v mori a potom sa prehrejte na slnku. Odporúča sa vykonávať túto kúru 10-20 dní po sebe. Peloidné bahno nájdete napr. na pláži Ninska lagúnaNine alebo pri Kráľovninej pláži medzi Ninom a Sabunike.

Vybavenie

Reštaurácie, bufety, plážový bar, obchod. Lekáreň a ďalšie obchody a reštaurácie v Nine (3 km). Čerpacia stanica pri Zatone (4,5 km).

Čo môžete vidieť v Sabunike a blízkom okolí

Počas pobytu v Sabunike nevynechajte návštevu kedysi kráľovského mesta Nin (3 km). Dodnes sa tu vyrába morská soľ (podnik Solana Nin) a navštíviť môžete múzeum soli. Významnou pamiatkou Ninu je kostolík sv. Kríža (Crkva svetog Križa) z 9. storočia a staré mestské hradby. Na výlet môžete zájsť na blízky ostrov Vir spojený s pevninou mostom. Nevynechajte návštevu mesta Zadar (20 km) s krásnym historickým centrom a morskými organom. V miestnej turistickej agentúre si môžete dohodnúť celodenný lodný výlet do národného parku súostrovia Kornati a prírodného parku Telašćica. Vypláva sa z turistického rezortu v Zatone (4,5 km) a cena na osobu je 250 HRK (r. 2017), deti 6-12 rokov platia 50%, do 6 rokov zdarma. V sekcii Výlety si prečítajte, kam sa pozrieť.

Z dlhších výletov odporúčame vyraziť do národných parkov Paklenica (53 km), k vodopádom na rieke Krka (87 km) lebo k sladkovodnému Vranskému jazeru (62 km). Zaujímavé sú tiež jaskyne Cerovačke Špilje, vo vnútrozemí v blízkosti Gračacu (80 km). 

Šport

Plávanie a cyklistika. V Nine (3 km) na pláži Ninska Laguna vyskúšajte školu kitesurfingu alebo stand up pedaling.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.