ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Ešte pred necelými 50 rokmi na mieste letoviska Mandre stáli dva rybárske domčeky. Dnes namiesto nich nájdete uličky s apartmánmi, obchodmi a reštauráciami, ktoré v letnej sezóne hostia turistov z celej Európy. Keď turisti odídu, zostane v Mandre cez dve stovky miestnych a ich stáda oviec, ktoré sa preháňajú po pastvinách za mestom.

VIDEODejte si pečenou rybu! Domy Ivica a Sandra, Mandre, Chorvatsko

Objednané večeře si můžete vychutnat přímo v apartmánu, nebo v jídelně v přízemí domu.

Přehrát

5 dôvodov, prečo stráviť dovolenku v Mandre

 1. Letovisko lemujú v dĺžke cez 3 km okruhliakové pláže, prírodné kamene alebo betónové terasy.
 2. Užijete si výhľad na otvorené more a kúpanie v priezračnej vode s pozvoľným vstupom.
 3. Pokojné letovisko sa hodí pre rodiny s deťmi aj páry všetkých vekových kategórií.
 4. Letovisko má turistické vybavenie a k dispozícii je vám tu náš delegát Radek.
 5. Mandre patrí k najobľúbenejším letoviskám našich klientov - niektorí z nich tu trávia aj viac než desiatu sezónu.

VIDEODovolená v Mandre - na co se můžete těšit?

Mandre - nejoblíbenější letovisko našich klientů. A není to jen tak, že se sem lidé rádi vracejí. Mandre není ani velké, ani malé, má krásné pláže, průzračné moře plné života a v neposlední řadě disponuje skvělou vybaveností služeb.

Přehrát

VIDEOVečerní procházka na dovolené v Mandre

Zažijte romantiku v letovisku Mandre! Večerní procházky kolem pobřeží, pohledy na zapadající slunce nebo sklenka dobrého vína na pláži - to jsou okamžiky, které vás budou hřát ještě dlouho po návratu domů z dovolené v Chorvatsku.

Přehrát

Okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora

Len čo do Mandre prídete, budete mať chuť skočiť do azúrovo modrej, priezračnej vody. Stačí si na leňošenie vybrať jednu z pláží na 3 kilometrovom pobreží. Pláže sú v niektorých miestach lemované zeleňou a nájdete tu aj prezliekaciu kabínku.

Priezračná voda nadchne milovníkov šnorchlovania, pokojné zátočiny potešia rybárov a otvorené more oceníte pri plavbe na člne, ktorý si tu môžete požičať.

Nielen ak máte malé deti, zájdite na jednu z najkrajších pláží Chorvátska. Dlhá Čista plaža je od Mandre vzdialená len 7 km a dostanete sa k nej odbočkou vpravo na ceste do letoviska Novalja. Pláž je niekedy piesočnatá, niekedy piesočnato-okruhliaková - záleží, čo morské prúdy na pláž zrovna prinesú.

Prezrite si pláže na celom ostrove Pag.

VIDEOŠnorchlování u domů Silvano a Roza v Mandre, ostrov Pag

Moře v Mandre je plné života. Podívejte se, co můžete spatřit v moři jen pár desítek metrů od domů Silvano a Roza. Vstup do moře je tu pozvolný, z malé oblázkové pláže.

Přehrát

VIDEOSkotačení na pláži v Mandre

Letovisko Mandre je skvělým místem pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku.

Přehrát

Letovisko so všetkým komfortom

Ráno čerstvý kruh (alebo chlieb) z pekárne, popoludní skvelá zmrzlina a zábava na trampolínach a večer ryba na grile, ktorú miestni rybári pred chvíľou vytiahli z mora. V Mandre nájdete všetko vybavenie, vrátane:

 • pizzerie a reštaurácií, ktoré ponúkajú špeciality z rýb i mäsa,
 • kaviarní, ktoré lemujú promenádu ​​a zvyčajne vedľa kávy a sladkostí ponúkajú aj WIFI zadarmo,
 • stánkov so zmrzlinou,
 • predajne so suvenírmi a plážovými potrebami.

Ktorú reštauráciu vybrať?

 • Reštaurácia Lanterna ponúka špeciality z rýb, mäsa aj stredoeurópske jedlá (ako napr. vyprážaný syr alebo rezeň).
 • V reštaurácii Bonaca si pochutnáte na špecialitách z rýb a morských plodov (mušle, kalamáre...).
 • Asi 2 km severne od Mandre nájdete reštauráciu v štýle ranča - Konoba Prtorić. Vyskúšajte tu vynikajúce pažské jahňacie mäso na grile.
 • V susednom letovisku Šimuni (autom 4,5 km) navštívte reštauráciu Olea, ktorá ponúka širokú škálu pokrmov z mäsa, rýb, výborné cestoviny i pizzu. Niekoľkokrát do týždňa tu po večeroch hrá príjemná živá hudba (gitara).

Využite klientskú 10% zľavu v reštauráciách

 • Pre našich klientov sme zaistili 10% zľavu v reštauráciách Lungo Mare v Mandre a Ultima v Povljane. Obe reštaurácie sú priamo pri pláži. Ako uplatniť zľavu?

Vo všetkých reštauráciách ponúkajú tiež dobré víno, ktoré sa k stredomorskej kuchyni skvele hodí.

V strede mesta, vedľa borovicového lesíka nad prístavom, nájdete obchod Konzum, v ktorom nakúpite všetky potraviny ako v českom obchode, a platiť môžete kartou. Tiež sa tu nachádza lekáreň. Menšie nákupy obstaráte v samoobsluhe Crnika na ulici Riječka medzi apartmánovými domami.

Hodiť sa vám možno bude tiež:

 • bankomat (pri konzume),
 • zmenáreň
 • požičovňa člnov (priamo v turistickej agentúre v Mandre si môžete požičať čln 5 kW aj bez kapitánskej licencie; v blízkom Šimuni (4,5 km ) sú na vypožičanie aj silnejšie člny 50 kW s kapitánsku licenciou).
 • vonkajšija posilovňa pre dospelých v borovicovom lesíku blízko Konzumu

Ani deti neprídu skrátka. Zábavu si užijú:

 • na nafukovacom vodnom hrade,
 • alebo na preliezačkách vedľa konzumu alebo kúsok od okruhliakovej pláže v blízkosti domov Silvano a Roza.

Staršie deti aj dospelí si môžu zahrať biliard alebo stolný futbal v jednom z miestnych barov.

A ak sa ubytujete v apartmánových domoch Ivica alebo Sandra, užijete si s deťmi súkromné ​​ihrisko s preliezačkou a šmýkačkou. Môžete si tu tiež požičať paddleboardy a horské bicykle (v sezóne za poplatok, mimo sezónu na pár dní zadarmo).

VIDEODětské hřiště v Mandre

Toto báječné hřiště v Mandre se nachází hned vedle obchodního centra nad přístavem. Díky jeho umístění v borovicovém lesíku ho můžete navštívit kdykoli během dne - vždy zde najdete příjemný stín.

Přehrát

VIDEOPaddleboard k zapůjčení u domů Ivica a Sandra

NOVINKA ➡ Pokud jste ubytováni v domech Sandra nebo Ivica v Mandre na ostrově Pag, můžete si u majitelů zapůjčit paddleboard za zvýhodněnou cenu 20 €/den.

Přehrát

VIDEOProjížďka na kolech v Mandre

Rádi byste si dovolenou u moře v Chorvatsku zpestřili nějakou aktivitou? A co třeba projižďka na kolech? V domech Ivica a Sandra si je můžete pronajmout od majitelů a poznat tak i širší okolí Mandre.

Přehrát

Príjemné apartmány a ubytovanie so stravou

Mandre je mladé letovisko a vďaka tomu tu nájdete predovšetkým apartmánové domy - len v našej ponuke je ich okolo dvadsať. Vieme, že je otrava sa k moru kodrcat cez pol mesta, preto väčšinu apartmánov nenájdete ďalej ako 200 metrov od pláže.

Náš tip na ubytovanie

Niekto si na dovolenke rád pripraví jedlo kedykoľvek a podľa svojho gusta, niekto preferuje pripravenú stravu. Ak patríte k druhej skupine, vyberajte ubytovanie v apartmánoch:

 • IvicaSandra, s možnosťou čerstvo pripravených večerí z poctivých chorvátskych surovín, ktoré si u nás môžete objednať na celý pobyt alebo si na mieste zaplatiť večeru len na pár dní.

Čo vidieť v Mandre a blízkom okolí

Okolie Mandre a celý ostrov Pag ponúka nespočetné množstvo zážitkov - od pláží cez výstupy až po lodné výlety na blízke ostrovy. V sekcii Výlety Mandre si prečítajte, kam sa pozrieť, alebo sa na mieste poraďte s naším delegátom Radkom.

Mandre je späté so 4 kilometre vzdialenou obcou Kolan a práve tam nájdete najrôznejšie zaujímavosti:

 • studne z 1. storočia n. l., ktoré boli súčasťou rímskeho vodovodu,
 • kostolík sv. Jeronýma v Kolanskom poli z 11. storočia a kostol sv. Šime s pravidelnými omšami,
 • studňa Motišnjak, odpočinkové miesto pri výletoch v Kolanskom poli,
 • pozostatky uhoľných baní v oblasti Kolanského poľa, odkiaľ sa ťažilo uhlie a dovážalo sa do Talianska.

Za návštevu stoja tiež mokrade a jazierka Kolanjsko blato, od roku 1988 chránená ornitologická rezervácia, v ktorej hniezdia sťahovavé vtáky. Z Kolanu tiež vyjdete na najvyšší vrchol ostrova Pag Sveti Vid (349 m n. m.).

Pri putovaní v oblasti Kolanu sa zastavte do malebnej krčmičky Giardini (je otvorená celoročne) alebo do baru NONO, ktorý je ideálnou zastávkou pri cyklo výletoch.

Ochutnajte 3 špeciality

Na Pagu máte možnosť ochutnať tri špeciality, ktoré inde nenájdete.

 1. Pažský syr - ovčí syr z Pagu patrí podľa niektorých gurmánov k najlepším v Chorvátsku, ak nie na svete. Ochutnajte ho samostatne alebo so sušenou šunkou a olivami. Zajedajte ho najlepšie teplým domácim chlebom a zapíjajte kvalitným vychladeným bielym vínom. Ako sa syr vyrába, zistíte na exkurzii do syrárne v Kolane. Syr a ďalšie miestne dobroty tu tiež hneď môžete ochutnať a pozrieť sa na ich výrobu v syrárňach Gligora a MIH.
 2. Tvaroh skuta - vyrába sa zo srvátky, ktorá zostala pri výrobe syra a najlepšie si ho vychutnáte namazaný na chlebe alebo ako náplň palaciniek či koláčov.
 3. Jahňacie mäso na ražni - chorvátske národné jedlo bude na Pagu chutiť obzvlášť výnimočne. A to vďaka morskej soli. Vietor bóra čas od času spení more vo Velebitskom zálive a na Pag prinesie miliardy kvapiek morskej vody, ktorou posolí trávu, na ktorej sa ovce pasú. Vďaka tomu získajú mäso aj syry z Pagu nezameniteľnú chuť.

Mandre je skrátka letoviskom, kde sa nudiť rozhodne nebudete. Vyberte si ubytovanie v Mandre a zažite Chorvátsko na vlastnej koži.

Už jste se při svých toulkách chorvatskou přírodou setkali s želvou zelenavou (Testudo hermanni)? V okolí letoviska Mandre na ostrově Pag na ně narazíte velmi snadno. Největší šanci spatřit je máte ráno a večer.