ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Soline je malé kľudné letovisko. Nájdete tu len okolo 40 domov. Vďaka blízkosti piesočnej pláže Sakarun s veľmi plytkým dnom a pozvoľným vstupom do mora je Soline zaujímavé predovšetkým pre rodiny s malými deťmi.

VIDEOMotýli, Soline, Sakarun, Dugi otok

Málokdo ví, že se na Dugem otoku nachází jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku - písečná pláž Sakarun, přezdívaná také Karibik. Ubytujte se v soukromých apartmánech v letovisku Soline a vychutnejte si chorvatský Karibik do sytosti.

Přehrát

Vybavenie

  • Obchod, malá pizzeria, kaviareň.
  • Ďalšie reštaurácie sú v susedných obciach Veli Rat (4 km) a Verunić (2,2 km).
  • Zmenáreň je na pošte v obci Veli Rat.
  • Lekáreň a bankomat sú v Sali (40 km).
  • Čerpacia stanica je v Zaglave (36 km).

Pláže Soline

Priamo v Soline sú dve kamienkové pláže. Väčšina návštevníkov však využíva krásnu piesočnú pláž Sakarun, ktorá je od Soline vzdialená 1,6 km pešo alebo 2,2 km autom.

Pláž Sakarun má veľmi pozvoľný vstup do mora a na dne mora je väčšinou jemný piesok. Na pláži sú okrúhle kamienky a vstup do mora je piesočný. Pri pláži sú dva stánky s občerstvením a toalety. Blízky borovicový les poskytuje príjemný tieň. 

Ďalšia možnosť kúpania v okolí je u 6 km vzdialeného majáku Veli Rat. Výlet k majáku môžete spojiť s kúpaním - je tu malá kamienková pláž.

Výlety

Počas pobytu na ostrove Dugi Otok si nenechajte ujsť návštevu nádherného prírodného parku Telaščica so slanovodným jazerom Mir, vzdialeného od Soline 40 km. Vysoké kolmé steny Telašćica končiace v mori sú najkrajšie pri západe slnka. Určite si ich budete chcieť vyfotiť!

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Soline.

Šport

Plávanie, cyklistika, turistika, pétanque, potápanie (potápačské centrum Božava, 6 km).

Doprava na Dugi Otok

Na ostrov Dugi Otok sa dostanete trajektom z nového trajektového prístavu Gaženica na východnej strane Zadaru. Dĺžka plavby zo Zadaru do Brbinja (Dugi Otok) je 100 minút. Trajekt jazdí väčšinou 3x denne, posledný odchod zo Zadaru je pomerne skoro - viď plavebný poriadok.