Vyhľadať na webe

s

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Soline

Oblasť: Ostrov Dugi otok

Letovisko Soline leží v zátoke Solišćica na severozápadnom konci ostrova Dugi Otok. Priamo na ostrove sa nachádza nádherný prírodný park Telašćica. A hneď v susedstve sa rozprestiera národný park súostrovia Kornati. Dugi otok je teda výnimočné miesto na strávenie dovolenky. Tiež preto, že sa tu nachádza jedna z najkrajších chorvátskych pláží - piesočná pláž Sakarun, prezývaná "chorvátsky Karibik". Ak chcete navštevovať túto exoticky krásnu pláž, Soline je tým najbližším miestom, kde sa môžete ubytovať.

Soline je malé kľudné letovisko. Nájdete tu len okolo 40 domov. Vďaka blízkosti piesočnej pláže Sakarun s veľmi plytkým dnom a pozvoľným vstupom do mora je Soline zaujímavé predovšetkým pre rodiny s malými deťmi.

Vybavenie

  • Obchod, malá pizzeria, kaviareň.
  • Ďalšie reštaurácie sú v susedných obciach Veli Rat (4 km) a Verunić (2,2 km).
  • Zmenáreň je na pošte v obci Veli Rat.
  • Lekáreň a bankomat sú v Sali (40 km).
  • Čerpacia stanica je v Zaglave (36 km).

Pláže Soline

Priamo v Soline sú dve kamienkové pláže. Väčšina návštevníkov však využíva krásnu piesočnú pláž Sakarun, ktorá je od Soline vzdialená 1,6 km pešo alebo 2,2 km autom.

Pláž Sakarun má veľmi pozvoľný vstup do mora a na dne mora je väčšinou jemný piesok. Na pláži sú okrúhle kamienky a vstup do mora je piesočný. Pri pláži sú dva stánky s občerstvením a toalety. Blízky borovicový les poskytuje príjemný tieň. Celodenné parkovanie pri pláži Sakarun v r. 2018 stálo 50-70 HRK (alebo 10 HRK / 1 hod.).

Ďalšia možnosť kúpania v okolí je u 6 km vzdialeného majáku Veli Rat. Výlet k majáku môžete spojiť s kúpaním - je tu malá kamienková pláž.

Výlety

Počas pobytu na ostrove Dugi Otok si nenechajte ujsť návštevu nádherného prírodného parku Telaščica so slanovodným jazerom Mir, vzdialeného od Soline 40 km. Vysoké kolmé steny Telašćica končiace v mori sú najkrajšie pri západe slnka. Určite si ich budete chcieť vyfotiť!

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Soline.

Šport

Plávanie, cyklistika, turistika, pétanque, potápanie (potápačské centrum Božava, 6 km).

Doprava na Dugi Otok

Na ostrov Dugi Otok sa dostanete trajektom z nového trajektového prístavu Gaženica na východnej strane Zadaru. Dĺžka plavby zo Zadaru do Brbinja (Dugi Otok) je 100 minút. Trajekt jazdí väčšinou 3x denne, posledný odchod zo Zadaru je pomerne skoro - viď plavebný poriadok.