Vyhľadať na webe

s

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemVýlet loďou Pažským zálivom

Celodenný výlet z mesta Pag (z Povljany do mesta Pag je to 13 km) s fishpiknikom a kúpaním z lode.

 

 

 

Výlet člunem z města PagZapožičanie člna na Pagu

Na ostrove Pag si môžete zapožičať malý motorový čln, ktorý si budete riadiť sami. Člnom sa dostanete do miest s mnohými krásnymi prírodnými plážami v Pažskom zálive. Užijete si celý deň s maximálnym súkromím. Len pre držiteľov kapitánskeho preukazu!

 

 

 

Výstup na Sv. Vid

Výstup na Sv. Vid

Na najvyššie miesto chorvátskeho ostrova Pag - Sv. Vid môžete vystúpiť s našim delegátom v skorých ranných hodinách a zažijete prekrásny východ slnka na vrchole. Výstup na vrchol môžete podniknúť aj samostatne, prečítajte si ako sa dostať na Sv. Vid.

 

 

Ornitologická rezervace Velo BlatoOrnitologická rezervácia Velo Blato

V blízkosti mesta Povljana sa nachádza jedno z najzaujímavejších miest na ostrove Pag. Jedná sa o chránenú ornitologickú rezerváciu Velo Blato.

Návštevu tohto miesta ocenia predovšetkým milovníci prírody. Vidieť tu môžete veľa druhov prevažne vodného vtáctva. Velo Blato je najväčšie z troch sladkovodných ostrovných jazier a žije v ňom niekoľko druhov sladkovodných rýb. Zaujímavosťou je, že Velo Blato bolo jedným z prvých chovov rýb v Európe. Rezervácia Velo Blato sa nachádza približne 2 km od Povljany a možno sa k nej dostať po asfaltovej ceste. Do tejto rezervácie sa platí vstupné - možno zakúpiť v turistickom centre v Povljana. 

Pag BošanaPláže Bošana

Podľa ukazovateľa Bošana odbočíte v meste Pag (z Povljany 13 km) a po 4 km sa dostanete ku krásnym okruhliakovým plážam.

 

 

 

Čista plažaČista plaža

Táto krásna piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora je 33 km od Povljany. Je vhodná i pre najmenšie deti. Nenachádzajú sa tu domy na ubytovanie. Na túto piesočnú pláž sa dostanete s vyznačenou odbočkou z cesty medzi Kolanom a Novaljou. Veľkou výhodou je pozvoľný vstup do mora, občerstvenie priamo na pláži, požičovňa šlapadiel a parkovisko.

  

 

Pláž ZrčePláž Zrće

Na známu pláž Zrće je to z Povljany 38 km. Dostanete sa tam vyznačenou odbočkou z cesty medzi Novaljou a Kolanom. Pláž z drobných okruhliakov a s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v areáli, kde sú reštaurácie, bary, tobogan, požičovňa vodných skútrov a šlapadiel, plážový volejbal a v noci diskotéka (júl, august).

 

 

Vodní lyžování ZrćeVodné lyžovanie na pláži Zrće

Z Povljany 38 km. Lanová dráha pre vodné lyžovanie (wakeboarding) sa nachádza 500 m od pláže Zrće (odbočka pri benzínovej čerpacej stanici).

 

 

 

PlanjkaPiesočná pláž Planjka, Stará Novalja

Táto piesočná pláž je vhodná i pre najmenšie deti. Nachádza sa 40 km od Povljany. Piesok na „bábovky“, šmýkačka zdarma, požičovňa kajakov a šlapadiel, reštaurácie na pláži, parkovisko...

 

 

Pláž CaskaPláž Caska

Táto piesočnato-okruhliaková pláž je vzdialená 40 km od Povljany, pri meste Novalja. Má pozvoľný vstup do mora. K dispozícii sú dve reštaurácie.

 

 

 

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Okruhliaková pláž Ručica je ukrytá za letoviskom Metajna, 53 km z Povljany. Na začiatku Metajny odbočíte vľavo. Po krivolakej úzkej ceste prejdete dedinou a po ďalších 500 m prídete na parkovisko k štýlovej reštaurácii. Na pláž je to 50 m. Po polhodinovej prechádzke medzi zaujímavými skalami sa dostanete k ďalšej pláži.

 

  

Storočné olivovníky Lun a TovarneleStoročné olivovníky Lun a Tovarnele

Z Povljany do Lunu na severozápadnom konci ostrova je to 59 km. Môžete tu vidieť stovky olivovníkov rastúcich medzi kameňmi. Sú často znetvorené vetrom a soľou, ale sú stále zelené. Všetky ich objemné kmene sú skrútené, pretože sa točia jedným smerom za slnkom.

 

 

Môžete navštíviť okrem miest na ostrove Pag i národné parky a prírodné zaujímavosti:

  • Morský organ v meste Zadar (45 km z Povljany)
  • Paklenica: 67 km z mesta Povljana
  • Krka: 107 km z mesta Povljana
  • Zrmanja: 87 km z mesta Povljana
  • Plitvice: vhodné navštíviť cestou k moru alebo po ceste domov
  • Telašćica: trajektom alebo loďou zo Zadaru alebo z Novalji
  • Kornati: loďou zo Zadaru alebo z Novalji

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.