ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemVýlet loďou Pažským zálivom

Celodenný výlet z mesta Pag (z Povljany do mesta Pag je to 13 km) s fishpiknikom a kúpaním z lode.

 

 

 

Výlet člunem z města PagZapožičanie člna na Pagu

Na ostrove Pag si môžete zapožičať malý motorový čln, ktorý si budete riadiť sami. Člnom sa dostanete do miest s mnohými krásnymi prírodnými plážami v Pažskom zálive. Užijete si celý deň s maximálnym súkromím. Len pre držiteľov kapitánskeho preukazu!

 

 

 

Výstup na Sv. Vid

Výstup na Sv. Vid

Na najvyššie miesto chorvátskeho ostrova Pag - Sv. Vid môžete vystúpiť s našim delegátom v skorých ranných hodinách a zažijete prekrásny východ slnka na vrchole. Výstup na vrchol môžete podniknúť aj samostatne, prečítajte si ako sa dostať na Sv. Vid.

 

 

Ornitologická rezervace Velo BlatoOrnitologická rezervácia Velo Blato

V blízkosti mesta Povljana sa nachádza jedno z najzaujímavejších miest na ostrove Pag. Jedná sa o chránenú ornitologickú rezerváciu Velo Blato.

Návštevu tohto miesta ocenia predovšetkým milovníci prírody. Vidieť tu môžete veľa druhov prevažne vodného vtáctva. Velo Blato je najväčšie z troch sladkovodných ostrovných jazier a žije v ňom niekoľko druhov sladkovodných rýb. Zaujímavosťou je, že Velo Blato bolo jedným z prvých chovov rýb v Európe. Rezervácia Velo Blato sa nachádza približne 2 km od Povljany a možno sa k nej dostať po asfaltovej ceste. Do tejto rezervácie sa platí vstupné - možno zakúpiť v turistickom centre v Povljana. 

Pag BošanaPláže Bošana

Podľa ukazovateľa Bošana odbočíte v meste Pag (z Povljany 13 km) a po 4 km sa dostanete ku krásnym okruhliakovým plážam.

 

 

 

Čista plažaČista plaža

Táto krásna piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora je 33 km od Povljany. Je vhodná i pre najmenšie deti. Nenachádzajú sa tu domy na ubytovanie. Na túto piesočnú pláž sa dostanete s vyznačenou odbočkou z cesty medzi Kolanom a Novaljou. Veľkou výhodou je pozvoľný vstup do mora, občerstvenie priamo na pláži, požičovňa šlapadiel a parkovisko.

  

 

Pláž ZrčePláž Zrće

Na známu pláž Zrće je to z Povljany 38 km. Dostanete sa tam vyznačenou odbočkou z cesty medzi Novaljou a Kolanom. Pláž z drobných okruhliakov a s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v areáli, kde sú reštaurácie, bary, tobogan, požičovňa vodných skútrov a šlapadiel, plážový volejbal a v noci diskotéka (júl, august).

 

 

Vodní lyžování ZrćeVodné lyžovanie na pláži Zrće

Z Povljany 38 km. Lanová dráha pre vodné lyžovanie (wakeboarding) sa nachádza 500 m od pláže Zrće (odbočka pri benzínovej čerpacej stanici).

 

 

 

PlanjkaPiesočná pláž Planjka, Stará Novalja

Táto piesočná pláž je vhodná i pre najmenšie deti. Nachádza sa 40 km od Povljany. Piesok na „bábovky“, šmýkačka zdarma, požičovňa kajakov a šlapadiel, reštaurácie na pláži, parkovisko...

 

 

Pláž CaskaPláž Caska

Táto piesočnato-okruhliaková pláž je vzdialená 40 km od Povljany, pri meste Novalja. Má pozvoľný vstup do mora. K dispozícii sú dve reštaurácie.

 

 

 

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Okruhliaková pláž Ručica je ukrytá za letoviskom Metajna, 53 km z Povljany. Na začiatku Metajny odbočíte vľavo. Po krivolakej úzkej ceste prejdete dedinou a po ďalších 500 m prídete na parkovisko k štýlovej reštaurácii. Na pláž je to 50 m. Po polhodinovej prechádzke medzi zaujímavými skalami sa dostanete k ďalšej pláži.

 

  

Storočné olivovníky Lun a TovarneleStoročné olivovníky Lun a Tovarnele

Z Povljany do Lunu na severozápadnom konci ostrova je to 59 km. Môžete tu vidieť stovky olivovníkov rastúcich medzi kameňmi. Sú často znetvorené vetrom a soľou, ale sú stále zelené. Všetky ich objemné kmene sú skrútené, pretože sa točia jedným smerom za slnkom.

 

 

Môžete navštíviť okrem miest na ostrove Pag i národné parky a prírodné zaujímavosti:

  • Morský organ v meste Zadar (45 km z Povljany)
  • Paklenica: 67 km z mesta Povljana
  • Krka: 107 km z mesta Povljana
  • Zrmanja: 87 km z mesta Povljana
  • Plitvice: vhodné navštíviť cestou k moru alebo po ceste domov
  • Telašćica: trajektom alebo loďou zo Zadaru alebo z Novalji
  • Kornati: loďou zo Zadaru alebo z Novalji

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.