ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračLodný výlet na ostrov Brač - Bol

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač se vypláva z mestečka Podgora (9 km) alebo z mesta Makarska (20 km). Ak budete mať šťastie, môžete zahliadnuť delfíny, sprevádzajúce vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je letovisko Bol s preslávenou plážou Zlatni Rat.

 

Malakologické muzeum v Makarskej

Milovníci prírody môžu v meste Makarska (20 km) navštíviť Malakologické múzeum s najväčšou zbierkou mušlí na svete. Múzeum sa nachádza na kraji mesta vo Františkánskom kláštore.

 

HvarVýlety loďou na ostrov Hvar alebo Korčulu 

Priamo z letoviska Živogošće - Mala Duba vyplávajú výletné lode na ostrov Hvar alebo Korčula. Súčasťou výletu býva obed na lodi, tzv. fishpiknik. Výlety loďou na ostrovy však možno podniknúť aj z mestečka Podgora, ktorá je z Živogošće - Mala Duba vzdialená cca 9 km, alebo z mesta Makarska, vzdialeného asi 20 km.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Z letoviska Živogošće - Mala Duba je vzdialený cca 32 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Okrem prechádzok a cyklistiky je tu tiež možnosť horolezectva či paraglidingu. Odporúčame tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník je od letoviska Živogošće - Mala Duba vzdialený 130 km. Často je označovaný ako "Perla Jadranu", bol zaradený na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Najväčším lákadlom sú 1940 m dlhé mestské hradby. Ak sa rozhodnete Dubrovník navštíviť, nezabudnite si vziať cestovné doklady (pas/OP), cesta totiž vedie v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

SplitSplit

Split sa nachádza 83 km od letoviska Živogošće - Mala Duba. Najvýznamnejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, od Živogošće - Mala Duba cca 103 km. Historické jadro Trogiru bolo zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

Imotské jazerá

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí, 58 km od Živogošće - Mala Duba. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami - Modré a Červené jazero.

Ďalšie tipy na výlety z letoviska Živogošće - Mala Duba:

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.