ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Ďalšie pekné okruhliakové pláže sú tiež v Čaklje nachádzajúcom sa južne od letoviska Podgora. Do Čaklje môžete dôjsť aj pešo po pobrežnej promenáde.

Vybavenie

Reštaurácie, kaviarne, cukrárne, bary, diskotéky, tančiarne, obchody, zmenárne, ai.

Pláže

Podgora ponúka krásne pláže s drobnými okruhliakmi a pozvoľným vstupom do vody, pobrežie je tu lemované borovicami. Morskí ježkovia sú v tejto oblasti vzácni. Pláž Centar získala "Modrú vlajku". V niektorých častiach sú na pláži sprchy a prezliekárne.

Výlety z Podgory

Podgora leží na úpätí horského masívu Biokovo - prírodného parku, ktorý rozhodne stojí za návštevu nielen pre nádherné výhľady do krajiny, ale tiež vďaka svojej unikátnej flóre - rastie tu na tisíc druhov rastlín. Najvyšší vrchol, Sveti Jure, meria 1767 m. Po ceste z Tučepi sa dá autom vyjsť (za poplatok) až takmer na vrchol. Okrem prechádzok či cyklistiky je tu tiež možnosť horolezectva či paraglidingu.

Z Podgory možno absolvovať aj mnohé výlety loďou na blízke ostrovy, výlet do historických miest - Splitu (vzdialeného 65 km severozápadne) či Dubrovníka (ležiaceho 135 km ďalej na juhovýchod).

Ďalšie možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Podgora.

Šport

Obľúbené sú tu všetky druhy vodných športov - okrem plávania tiež potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing či veslovanie. K dispozícii sú tu však aj tenisové kurty, futbalové a volejbalové ihrisko a minigolf.

Podgora kedysi a dnes

Prvá písomná zmienka o Podgore pochádza z roku 1571. V tomto roku prevzali Podgoru Benátčania potom, čo porazili Turkov. Z tejto doby sa zachovalo niekoľko budov a náhrobných kameňov. Počas svojej dlhej histórie bola Podgora neodlučne spätá s Jadranským morom, hoci pôvodne bola situovaná vyššie vo svahoch Biokova. Pohorie slúžilo Podgoranom ako ochrana proti pirátom a pôda tu bola tiež úrodnejšia.

Až po veľkom zemetrasení v roku 1962 sa obyvateľstvo Podgory presunulo k pobrežiu, tak bola založená Podgora nová. Pri zemetrasení bola zničená alebo značne poškodená väčšina historických pamiatok, preto Podgora nemá historické centrum, ako iné letoviská. V Hornej Podgore (osady Marinovic a Roščići) sa napríklad zachovali dve obranné veže proti Turkom zo 17. a 18. storočia. Medzi novo postavené stavby patrí obrovský pamätník založenia juhoslovanského vojnového námorníctva "Galebova krila" (Čajkine krídla) z roku 1962, ktorý sa týči nad podgorským prístavom.

Kultúrne zaujímavosti

Počas leta je možné v Podgore zažiť množstvo kultúrnych podujatí a festivalov. Najznámejšia je slávnosť, ktorá sa koná v polovici augusta v deň sviatku svätého Vincenta, patróna mesta. Tento deň je tiež svätým dňom mesta Podgory. Obľúbené sú tiež tzv. Rybárske večery so živou dalmatínsku hudbou.