ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

V súčasnej dobe nemáme v meste Hvar žiadnu ponuku ubytovania. Prosíme, vyberte si iné letovisko na ostrove Hvar.

VIDEOHvar - město, ostrov Hvar

Chorvatské město Hvar je luxusní destinací vyhledávanou turisty z celého světa, včetně jachtařů, kteří mají v místní marině výborné podmínky.

Přehrát

Hvaru dominuje nádherný prístav s úchvatnými jachtami a nad mestom sa týči monumentálna pevnosť Španjol čiže Fortica (Tvrđava Španjol). Práve z nej je najlepší výhľad na protiľahlé súostrovie Pakleni otoci, ktoré môžete ľahko preskúmavať prenajatým člnom. Na miestnych krásnych plážach si užijete viac súkromia ako v meste. Niektoré sú aj piesočné a niektoré FKK (nudistické pláže). U tých najvyhlásenejších pláží je k dispozícii aj občerstvenie.

Vybavenie

Z turistickej vybavenosti nechýbajú vo Hvare supermarkety ani menšie obchody, lekárske centrum, lekárne, banky, bankomaty, pošty, čerpacie stanice a autoopravovne.

V centre Hvaru máte na výber z nespočetných reštaurácií a kaviarní, kde si najlepšie vychutnáte nezabudnuteľnú miestnu atmosféru. V stánkoch či kamenných obchodíkoch nakúpite krásne suveníry. Počas letných mesiacov sa Hvar stáva dejiskom mnohých slávností a festivalov (napr. Hvarské kultúrne leto). Milovníkov histórie oslnia vo Hvare pamiatky a múzeá.

Pláže vo Hvare a okolí

Okruhliakové pláže nájdete v zátokách po oboch stranách mesta. Najkrajšia je okruhliaková pláž Pokonji Dol, ktorá sa nachádza na východnej strane Hvaru. Rozprestiera sa v plytkej zátoke hneď oproti rovnomennému ostrovčeku. Pri pláži sa dá zaparkovať a k dispozícii je tu reštaurácia a bar. Práve v blízkosti tejto nádhernej pláže vám ponúkame ubytovanie - na kľudnom mieste a napriek tomu v meste so všetkými jeho vymoženosťami.

Zhruba 5 km ďalej na východ leží dedinka Milna s ďalšími krásnymi okruhliakovými plážami. Niektorí turisti ubytovaní v Hvare sem za kúpaním dochádzajú.

Nočný život vo Hvare

Mesto Hvar priláka každoročne mnoho mladých návštevníkov. A niet divu. Jeho nočné kluby patria k tým najvyhlásenejším v Chorvátsku. Konkurovať im môže už len preslávená pláž Zrče na ostrove Pag.

 • Carpe Diem Hvar
 • Carpe Diem Beach Stipanska
 • Hula Hula Beach & Bar
 • Nautica Bar
 • Kiva Bar
 • Pink Champagne Hvar
 • Veneranda

Výlety z Hvaru

Svojou polohou je mesto Hvar výborným východiskovým bodom pre výlety do okolia. Miestne cestovné agentúry majú bohatú ponuku výletov, predovšetkým tých lodných na okolité ostrovy (Pakleni otoci, VisBiševo, Korčula, Brač i.). Nech sa rozhodnete spoznávať ostrov Hvar na vlastnú päsť, alebo si výlet zorganizujete cez agentúru, neprídete skrátka.

Počas pobytu vo Hvare nevynechajte:

 • Pakleni otoci - skupina 11 ostrovov juhozápadne od mesta, na ktorých plážach je nádherné kúpanie. Pravidelne tam plávajú lode alebo si môžete prenajať čln. Miestne agentúry organizujú aj celodenné výlety (plavba okolo ostrovov s kúpaním na niekoľkých z nich).
 • Brusje - vnútrozemská obec v západnej časti Hvaru so zachovalou architektúrou ľudového staviteľstva, obklopená levanduľovými poľami.
 • Malo Grablje - spolu s Velo Grablje je to tiež dedina so zachovalou ľudovou architektúrou, dnes je už takmer opustená. Zanikli i kedysi rozsiahle vinice, olivové sady a levanduľové polia.
 • Pevnosť Napoleon - na začiatku 19. storočia ju tu postavili Francúzi. Nachádza sa vo vnútrozemí ostrova severne od mesta Hvar. Dnes je tu astronomické observatórium a obdivovať môžete predovšetkým nádherné výhľady do šíreho okolia, na mesto Hvar a súostrovie Pakleni otoci.
 • Milna - malá dedinka východne od Hvaru s prekrásnymi okruhliakovými plážami a vynikajúcimi reštauráciami pozdĺž pobrežia.
 • Starigradsko polje pri meste Stari Grad - historická poľnohospodárska oblasť, pamiatka zapísaná na zoznam UNESCO.
 • Sv. Nikola - najvyšší vrchol ostrova Hvar meria 628 m.