ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračLodný výlet na ostrov Brač - Bol

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač sa vypláva z Makarskej (vzdialená cca 5 km). Ak budete mať šťastie, môžete zahliadnuť delfíny, sprevádzajúce Vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je letovisko Bol s preslávenou plážou Zlatni Rat.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Ideálnym východiskovým bodom k jeho zdolanie sú práve Tučepi. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Okrem prechádzok a cyklistiky je tu tiež možnosť horolezectva či paraglidingu. Odporúčame tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 

SplitSplit

Split sa nachádza 66 km severozápadne od Tučepi. Najznámejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, je vzdialené z Tučepi cca 114 km. Historické jadro mesta Trogir bolo zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník sa nachádza cca 150 km od Tučepi. Často je označovaný ako "Perla Jadranu", bol zaradený na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Najväčším lákadlom sú 1940 m dlhé mestské hradby. Ak sa rozhodnete Dubrovník navštíviť, nezabudnite si vziať cestovné doklady (pas/OP), cesty totiž vedie v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.
 
 

HvarVýlety loďou na ostrov Hvar alebo Korčulu

Z Makarskej, ktorá je od Tučepi vzdialená len 5 km, je možné absolvovať aj výlety loďou na ostrovy Hvar alebo Korčulu - spojené s obedom na lodi, tzv. fishpiknikom. Výlety loďou na ostrovy sa však dajú podniknúť aj z Podgory.

 

 

 

Imotski

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí cca 64 m od Tučepi. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

Malakologické múzeum v Makarskej

Milovníci prírody môžu v Makarskej navštíviť tiež Malakologické múzeum s najväčšou zbierkou mušlí na svete. Múzeum sa nachádza na kraji mesta vo Františkánskom kláštore.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.