ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Rímsky amfiteáter v Pule - IstriaRímsky amfiteáter v Pule

Priamo v Pule môžete navštíviť rímsky amfiteáter (zvaný tiež Arena), ktorý je vyhľadávanou pamiatkou vďaka svojej veľkoleposti. Každoročne sa tu usporadúva veľa festivalov a kultúrnych podujatí. Táto monumentálna trojposchodová stavba sa nachádza v blízkosti prístavu.

 

 

KamenjakPolostrov Kamenjak

Z letoviska Pula-Banjole môžete navštíviť polostrov Kamenjak. Jedná sa o chránenú krajinnú oblasť. Letovisko Premantura, ktoré sa na polostrove Kamenjak nachádza, je z Banjole vzdialené 6 km. Polostrov Kamenjak je ideálne miesto na prechádzku, výlet na bicykli alebo štvorkolke. Na jar tento polostrov zdobí 35 druhov divokých orchideí.

 

 

Vyhliadkové lety

Zo vzduchu si môžete prezrieť Pulu, polostrov Kamenjak alebo maják Porer. Urobte si vlastné fotografie zo vzduchu! Panoramatické lety zabezpečuje napr. spoločnosť Delic Air. Odlieta sa z letiska v Meduline.

Morské akvárium a záchranné centrum pre morské korytnačky v Pule

Akvárium sa nachádza v Pule, na polostrove Verudela. Ováracia doba v júni auguste: 9.00 - 22.00 hod. Otváracia doba v septembri: 10.00 - 18.00 hod. Vstupné: dospelí 60 HRK, deti 7-18 rokov, študenti a seniori 50 HRK, deti 3-7 rokov 30 HRK, deti do 3 rokov zadarmo (ceny r. 2013). Viac informácií na stránkach akvária. Prezrieť si tu môžete aj staré rybárske náčinie alebo vyskúšať rybie špeciality v miestnej reštaurácii.

Rovinj, IstriaMesto Rovinj

Rovinj leží 47 km severne od Banjole. Jedná sa o hlavné turistické letovisko na Istrii s bohatou históriou. Staré mesto Rovinj leží na umelo vytvorenom polostrove. Krivolaké uličky a úzke domy vytvárajú romantickú atmosféru.

Adrenalínový park Glavani

Vo vnútrozemskej dedine Glavani vzdialenej 27 km severne od mesta Pula sa nachádza adrenalínový park. Medzi adrenalínové atrakcie v Glavani patrí tiež voľný pád z výšky 113 metrov! Park Glavani ponúka zábavu pre celú rodinu.

Poreč - Eufraziova bazilika, pamiatka UNESCOEufraziova bazilika v Poreči

V Poreči vzdialenej od Banjole 66 km (väčšina cesty po diaľnici) sa nachádza Eufraziova bazilika (chorvátsky Eufrazijeva bazilika). Táto výnimočná stavba pochádza z obdobia raného kresťanstva a je jednou zo siedmich divov Chorvátska, zapísaných v zozname UNESCO.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.