ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Pula - Banjole je známa hlavne pre milovníkov morských plodov, ktoré sú veľmi chutne pripravované v miestnych reštauráciách. Pula - Banjole je rajom pre rybárov, najmä tých športových.

Vybavenie

Reštaurácia, obchod, cukrárne a obchodíky so suvenírmi.

Pláže Banjole

Banjole má veľmi členité pobrežie, kde nájdete veľa zátok a borovicové lesy. More je po celom pobreží veľmi čisté a priezračné. Pláže sú tu buď okruhliakové (väčšie okrúhle kamienky), alebo skalnaté - jedná sa väčšinou o ploché hladké kamene vhodné aj na opaľovanie.

Okrúhliaková pláž Centinera pred rovnomenným hotelovým rezortom je prispôsobená pre hedikepované osoby na invalidnom vozíčku. Na pláži sa nachádza betónová rampa s rukoväťou na jednej strane pre ľahší prístup vozíčku do mora. Cestou na túto pláž musí osoby na vozíčku prekonať cca 3 schody z parkoviska na promenádu.

Stravovanie

Náš tip na ubytovanie so stravou

Ak hľadáte ubytovanie s polpenziou blízko pláže, odporúčame vám hotel Centinera.

  • Jedlo si tú vychutnáte v klimatizovanej reštaurácii, alebo na vonkajšej terase s výhľadom na more.
  • Dokúpiť si môžete tiež obedy.

Výlety z Banjole

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Pula-Banjole.

Šport

Banjole je vyhľadávané kvôli športovému rybárčeniu. Nájdete tu požičovňu bicyklov, motorových člnov a tenisové kurty. Sú tu tiež cyklistické trasy. Ďalšie možnosti športového vyžitia sú v Premanture a v Medulinu.

Kultúrne akcie v Pule

PULA SUPERIORUM - 2021: Obyvatelia Puly sú právom hrdí na svoju slávnu rímsku minulosť. Zachovalé antické stavby obdivujú návštevníci z celého sveta. Ale najlepšie je navštíviť Pulu v čase, keď sa príbehy z pradávnej minulosti odohrávajú v jej uliciach priamo pred našimi očami. Ulice Puly sa v obdobiu festivalových dní menia na javisko rímskej divadelnej scény - centra antických tragédií a komédií. Rímska Aréna znovu prežíva svoje slávne dni, kedy sa vo vnútri jej kamenných hradieb odohrávali súboje chrabrých gladiátorov. Krásne ženy nosia antické šaty a účesy, hra zvuku a svetiel nám vyráža dych, rímske hostiny a istrijské gastronomické špeciality Vám osviežia chuť. V júni všetky cesty vedú do Puly.

FILMOVÝ FESTIVAL V PULE - 18.-26.7.2021: Vďaka projekciám na otvorenom priestranstve v priestoroch Kaštela a rímskej Aréne patrí Filmový festival v Pule medzi svetovo uznávané. Máloktorý zo svetových festivalov si môže dovoliť premietanie filmov v prostredí so storočnými dejinami. Aj tento ročník Filmového festivalu, v nadväznosti na dlhoročnú tradíciu, ponúkne svojim návštevníkom rozmanitý program a veľké množstvo domácich i zahraničných filmových noviniek.

Počas vašej dovolenky v Banjole pri Pule môžete navštíviť aj ďalšie kultúrne podujatia na Istrii.