Vyhľadať na webe

s

Polostrov Kamenjak leží v najjužnejšej časti Istrie. Dlhý je 9,5 km a široký od 400 do 1600 km. Od roku 1996 je Kamenjak chránenou krajinnou oblasťou a týmto štatútom si zachováva svoju nedotknutosť. Pri vjazde na Kamenjak sa platí poplatok 20 HRK za motorové vozidlo. Vo vrcholnej sezóne (do 24. augusta) činní vstupné 25 HRK. Peší a cyklisti tento poplatok samozrejme neplatia.

Windsurfing je na Kamenjaku vrátane letoviska Premantura pokladaný za jednu z troch špičkových oblastí na Jadrane. Tiež je tu mnoho miest pre lov na udicu. Pre cyklistov je určená značená cesta, ktorá vedie celým polostrovom od severu k juhu. Podniknúť možno aj výlet loďou na okolité ostrovčeky.

Na polostrove môžete nájsť stopy dinosaurov, ktorým tu boli vytvorené aj repliky. Kamenjak je tiež vhodným miestom pre oddych a grilovanie s rodinou či priateľmi.

Nájdete tu krásne krištáľovo čisté more modrozelenej farby, menšie kamienkové pláže lemované rastlinami a tiež mnoho prašných chodníkov, ktoré vedú na pláž. Na polostrove sú k dispozícii aj dva bary, kde je možné sa občerstviť.