ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

S výberom výletov na ostrove Pag vám poradí náš delegát, ktorý sídli v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemVýlet loďou Pažským zálivom

Celodenný výlet z mesta Pag (vzdialeného z Metajny 35 km) s fishpiknikom a kúpaním z lode.

 

 

 

Výlet člunem z města Pag

Zapožičanie člna na Pagu

Na ostrove Pag si môžete zapožičať malý motorový čln, ktorý si budete riadiť sami. Člnom sa dostanete do miest s mnohými krásnými prírodnými plážami v Pažskom zálive. Užijete si celý deň s maximálnym súkromím. Len pre držiteľov kapitánskeho preukazu!

 

  

Výstup na Sv. VidVýstup na Sv. Vid

Na najvyššie miesto chorvátskeho ostrova Pag - Sv. Vid môžete vystúpiť s našim delegátom v skorých ranných hodinách a zažijete prekrásny východ slnka na vrchole. Výstup na vrchol môžete podniknúť aj samostatne, prečítajte si ako sa dostať na Sv. Vid.

   

 

 

Čista plaža

Čista plaža

Táto krásna piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora je z Metajny vzdialená 17 km. Je vhodná aj pre najmenšie deti. Nie sú tam domy na ubytovanie. Na túto piesočnú pláž je značená odbočka z cesty medzi Novaljou a Kolanom. Veľkou výhodou je pozvoľný vstup do mora, občerstvenie priamo pri pláži, požičovňa vodných bicyklov a parkovisko.

 

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Okruhliaková pláž Ručica je ukrytá za letoviskom Metajna. Na začiatku Metajny odbočíte vľavo. Po krivolakej úzkej ceste prejdete dedinou a po ďalších 500 m prídete na parkovisko k štýlovej reštaurácii. Na pláž je to potom ešte 50 m pešo. Po polhodinovej prechádzke medzi zaujímavými skalami sa dostanete k ďalšej krásnej pláži.

 

  

Pag BošanaPláže Bošana

K začiatku mesta Pag je to z Metajny 34 km. V meste Pag odbočíte podľa ukazovateľa Bošana a po 4 km sa dostanete ku krásnym zátokám s kamienkovými plážami.

 

 

 

Pláž ZrčePláž Zrće

Autom sa na známu pláž Zrće dostanete vyznačenou odbočkou z cesty medzi Novaljou a Kolanom. Pláž z drobných kamienkov s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v areáli, kde sú reštaurácie, bary, tobogan, požičovňa vodných skútrov a vodných bicyklov, plážový volejbal a v noci diskotéka (júl, august). Ďalšími atrakciami sú tu aj bungee-jumping a vodné lyžovanie (wakeboarding).

  

Vodní lyžování ZrćeVodné lyžovanie na pláži Zrće

Lanová dráha pre vodné lyžovanie (wakeboarding) sa nachádza 500 m od pláže Zrće (odbočka pri benzínovej čerpacej stanici).

 

 

 

PlanjkaPiesočná pláž Planjka, Stará Novalja

Táto piesočná pláž je vhodná aj pre najmenšie deti. Nachádza sa 12 km od Metajny. Piesok na "bábovky", šmýkačka zdarma, požičovňa kajakov a šlapadiel, reštaurácie na pláži, parkovisko...

 

 

Storočné olivovníky Lun a TovarneleStoročné olivovníky Lun a Tovarnele

Z Metajny do Lunu na severozápadnom konci ostrova je to 30 km. Môžete tu vidieť stovky storočných olivovníkov, rastúcich medzi kameňmi. Ich kmene sú znetvorené vetrom a soľou, stromy sú však stále zelené. Objemné kmene týchto olivovníkov sú skrútené preto, že sa točia jedným smerom za slnkom.

 

  

 

Okrem miest na ostrove Pag môžete navštíviť tieto národné parky a prírodné zaujímavosti:

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.