Vyhľadať na webe

s

KorčulaLodný výlet na ostrov Korčula

Vypláva sa ráno o 8:30 loďou Felun Jedan z miestneho prístaviska. Celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Korčula je organizovaný 3 x týždenne. Plavba na ostrov trvá dve hodiny a počas plavby je možné využiť kúpanie v priezračnej vode Jadranu priamo z lode. Ak budete mať šťastie, môžete zahliadnuť delfíny, sprevádzajúce Vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je historické mesto Korčula.

 

Sućuraj - ostrov HvarLodný výlet na polostrov Pelješac a na ostrov Hvar

Vypláva sa ráno o 9:00 loďou Felun Jedan z miestneho prístaviska. Celodenný lodný výlet s fishpiknikom je organizovaný 4 x týždenne. Najprv sa pláva na polostrov Pelješac do letoviska Trpanj, kde môžete navštíviť neskoro antickú pevnosť Gradina, kostol sv. Petra a Pavla (17. st.) alebo kostol sv. Roka (na najvyššom kopci v Trpanji). Odtiaľ je krásny pohľad na celé letovisko a na Neretviansky kanál. 

Po prehliadke mestečka sa vypláva na ostrov Hvar do zátoky Mlaska, ktorá sa nachádza kúsok od Sućuraja. Tu máte dve hodiny voľno na kúpanie. Tunajšia pláž je piesková a je tu pozvoľný vstup do mora, preto je toto miesto vhodné aj pre malé deti. Na spiatočnej ceste je ďalšou zastávkou obec Sućuraj, ktorá je spojená trajektovou linkou s Drvenikom. Tu sa nachádza kostol sv. Juraja zo 14. storočia a trojposchodový maják. V cene výletu je zahrnutý aj obed, rakija, víno alebo džús.

DrvenikLodný výlet do Drvenika

Vypláva sa večer o 19:30 z miestneho prístaviska. Tento lodný výlet zvaný "Nočná panoráma" je organizovaný 2 x týždenne. Pláva sa pozdĺž pobrežia do Drvenika. Počas plavby Vám bude hrať živá hudba, pri ktorej si môžete zatancovať. Na pitie si možno objednať rakiju, víno alebo džús. Môžete si tiež kúpiť večeru - rybu, miešaný šalát, alebo kurča. V Drveniku máte voľno na nočnú prechádzku a o 11 hodine je návrat do Gradaca.

 

Bačinská jezeraBačinské jazerá

Bačinské jazerá sa nachádzajú 10 km od Gradaca smerom na Dubrovník. Jedná sa o sústavu 7 sladkovodných jazier. Môžete sa tu prejsť na loďke a kochať sa okolitou prírodou, alebo sa vykúpať.

 

 

KravicaVodopády Kravica

Kravické vodopády sa nachádzajú v Bosne a Hercegovine, cca 60 km severovýchodne od Gradaca v obci Studenci pri meste Ljubuški. Nachádzajú sa na rieke Trebižat. Ak sa vydáte ku Kravickým vodopádom, nezabudnite si vziať cestovný doklad (pas, OP).

 

 

MostarMostar

Mostar sa nachádza v Bosne a Hercegovine, cca 80 km od Gradaca. Navštívte Staré mesto - historickú časť so Starým mostom cez rieku Neretvu, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Karadžozbegova mešita sa radí medzi najkrajšie a najstaršie mešity v Hercegovine. Prejdite sa po uličke Stara čaršija na ľavom brehu rieky Neretvy, čo je ďalšia pamiatka na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tento výlet si nezabudnite vziať cestovný doklad (pas, OP).

Međjugorje

Međjugorje sa nachádza v Bosne a Hercegovine, cca 50 km severovýchodne od Gradaca. Toto mesto patrí medzi najvýznamnejšie kresťanské pútnické miesta na svete. Známym sa stalo vďaka zjaveniu Panny Márie v roku 1981, ktorá sa zjavila na kopci Crnica šiestim mladým ľuďom. Od tej doby navštevujú toto pútnické miesto milióny veriacich z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si cestovný doklad (pas, OP).

Rafting CetinaRafting na rieke Cetine

Gradaca je organizovaný rafting na rieke Cetina, neďaleko Omiša. Tento výlet si môžete dohodnúť v ktorejkoľvek chorvátskej turistickej agentúre. Vypláva sa z dedinky Penšići, kam vás agentúra dopraví autobusom. Na rafte poplávate 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu sa môžu zúčastniť aj deti, rieka Cetina nie je príliš divoká.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Z Gradaca je vzdialený cca 50 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Okrem prechádzok a cyklistiky je tu tiež možnosť horolezectva či paraglidingu.

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník sa nachádza cca 120 km od Gradaca. Často je označovaný ako "Perla Jadranu", bol zaradený na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Najväčším lákadlom sú 1940 m dlhé mestské hradby. Ak sa rozhodnete Dubrovník navštíviť, nezabudnite si vziať cestovné doklady (pas/OP), cesta totiž vedie v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

SplitSplit

Split sa nachádza 100 km od Gradaca. Najvýznamnejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

Imotské jazerá

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí cca 100 km od Gradaca. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

Ďalej môžete navštíviť:

  • Makarská (40 km) - centrum Makarskej riviéry
  • Lodný výlet na ostrov Brač
  • Údolie rieky Neretvy - panenská príroda a vzácne živočíchy

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.