ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

V Drveniku vám ponúkame ubytovanie v obidvoch častiach Donja i Gornja Vala, ktoré odporúčame klientom, ktorí vyhľadávajú pekné okruhliakové pláže lemované borovicami a radi si zájdu do miestnych reštaurácií.

V severnej časti Drveniku sa nachádza zátoka Donja Vala s prístaviskom. Vyplávajú odtiaľ trajekty na ostrov Hvar.

Drvenik je pokojnejšie letovisko, za nočným životom sa jazdí do Gradacu, ktorý je vzdialený 12 km smerom na juh.

Video

Vybavenie

Reštaurácia, cukráreň, menší obchod v časti Donja Vala (cca 1 km).

Pláže

Krásne okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora, lemované borovicami. Veľmi vhodné pre deti.

Na pláži v časti Gornja Vala sú sprchy.

Stravovanie

Náš tip na ubytovanie so stravou

V Drveniku odporúčame ubytovanie s polpenziou v cene.

Jedná sa o apartmány Ivando (apartmány, štúdiá i izby), hotel Ivando a hotel Srečko.

Dokúpiť si tu môžete aj obedy a navyše budete mať 10% zľavu na konzumáciu v reštaurácii Plaža v Drveniku.

Výlety z Drvenika

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Drvenik.

Šport

Plávanie, turistika, trampolína.

Drvenik kedysi a dnes

Drvenik je turistické stredisko na Makarskej riviére, ktoré je vzdialené cca 30 km od Makarskej. Nachádza sa medzi strmými hrebeňmi pohoria Biokova a pobrežím s prekrásnymi plážami. Drvenik sa delí na dve zátoky – Donja Vala (Dolná zátoka) a Gornja Vala (Horná zátoka).

História obce siaha ďaleko do minulosti. Na návrší severne od Drvenika môžeme vidieť zrúcaniny veže s obrannou stenou zo 17. storočia, ktorá slúžila ako obrana proti Turkom.

V časti Gornja Vala sa nachádza gotický kostol sv. Jure (sv. Juraja), ktorého najstaršia časť je pravdepodobne z 15. storočia. Kostol bol mnohokrát prestavaný a v roku 1887 bola jeho výstavba dokončená. V priebehu výstavby boli do jeho stien zabudované stredoveké náhrobné dosky. V kostole je veľký oltár, ktorý je vyrobený z mramoru a je na ňom socha sv. Jure (sv. Juraja). Okolo kostola sa nachádza cintorín.

Po veľkom zemetrasení, v roku 1962, sa celé obyvateľstvo z časti Gornja Vala presťahovalo na pobrežie. V roku 1967 tu bol postavený kostol, ktorý sa nachádza na kopci nad cestou medzi časťami Donja a Gornja Vala. Do roku 1998 sa tento kostol menoval Gospe od Karmela (Panny Márie z Karmela) a potom dostal meno podľa pôvodného starého kostolíka sv. Roka, ktorý musel ustúpiť výstavbe magistrály v roku 1964.

Dnes má Drvenik 480 stálych obyvateľov a je dôležitou dopravnou tepnou. Nachádza sa tu trajekt, ktorý spája ostrov Hvar s pevninou.