ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračLodný výlet na ostrov Brač - Bol

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač sa vypláva z Makarskej (vzdialená cca 8 km). Ak budete mať šťastie, môžete zahliadnuť delfíny, sprevádzajúce vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je letovisko Bol s preslávenou plážou Zlatni Rat.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Z Promajny je vzdialený cca 12 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Odporúčame tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 

 

Imotská jezera

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí cca 31 km z Promajny. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami - Modré a Červené jazero.

 

SplitSplit

Split sa nachádza 55 km severozápadne od Promajny. Najvýznamnejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, je vzdialené od Promajny cca 76 km. Historické jadro Trogiru bolo zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník sa nachádza cca 110 km od Promajny. Často je označovaný ako "Perla Jadranu", bol zaradený na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Najväčším lákadlom sú 1940 m dlhé mestské hradby. Ak sa rozhodnete Dubrovník navštíviť, nezabudnite si vziať cestovné doklady (pas/OP), cesta totiž vedie v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

 

HvarVýlety loďou na ostrov Hvar alebo Korčulu 

Z Makarskej, ktorá je z Promajny vzdialená cca 8 km, je možné absolvovať výlety loďou na ostrovy Hvar alebo Korčulu - spojené s obedom na lodi, tzv. fishpiknikom.

 

 

 

Malakologické múzeum v Makarskej

Milovníci prírody môžu v Makarskej navštíviť Malakologické múzeum s najväčšou zbierkou mušlí na svete. Múzeum sa nachádza na kraji mesta Makarska vo Františkánskom kláštore.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.