Vyhľadať na webe

s

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Promajna

Mestečko Promajna je Čechom a Slovákom dobre známe letovisko v srdci Makarskej riviéry. Rušné mesto Makarska je od Promajny vzdialené 8 km. V Promajne je živo po celý deň. Za krásnymi okruhliakovými plážami sa sem ľudia radi vracajú. Pri plážach v letovisku Promajna nájdete i detské ihriská - hojdačky a preliezačky.

Promajna ponúka široké možnosti športového vyžitia (tenis, futbal, hádzaná, stolný tenis, minigolf a mnoho vodných športov). Večerný život v Promajne je tiež pestrý - navštíviť môžete reštaurácie, bary, kaviarne, večery s hudbou aj diskotéky. A je to aj skvelé miesto pre najrôznejšie výlety - do prírodného parku Biokovo, historického mesta Dubrovník (110 km) a mnohých ďalších zaujímavých miest v okolí. Môžete podniknúť aj výlety loďou na okolité ostrovy Brač, Hvar alebo Korčulu (z mesta Makarska vzdialeného 8 km).

Vybavenie

Reštaurácie, kaviarne, cukrárne, stánky s ovocím a zeleninou, obchod.

Pláže

Dlhá pláž z drobných kamienkov, s pozvoľným vstupom do mora. Pláž v Promajne je lemovaná vysokými borovicami poskytujúcimi tieň. Na pláži sú sprchy, WC, prezliekárne, reštaurácie, kaviarne, bary, stánky s občerstvením, požičovňa lehátok, slnečníkov, vodných bicyklov, pre deti nafukovací vodný hrad, detské hojdačky.

Výlety z Promajny

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Promajna.

Z Promajny môžete pešo navštíviť vedľajšie letovisko Bratuš.

Šport

Bohatá ponuka vodných športov (vodné skútre, parasailing...), plávanie, turistika ai.

Kultúra

V Promajne sú počas leta poriadané tzv. Rybárske večery so živou hudbou a dobrým jedlom.