ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračLodný výlet na ostrov Brač – Bol

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač loď pláva priamo z mesta Makarska. Ak budete mať šťastie, môžete zahliadnuť delfínov, sprevádzajúcich vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je letovisko Bol so známou plážou Zlatni Rat.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Z mesta Makarska je vzdialený cca 14 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Odporúčame tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 

 

SplitSplit

Split sa nachádza 64 km severozápadne od Makarskej (po magistrále). Najvýznamnejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, je vzdialené od Bratuša cca 805 km (po magistrále). Historické jadro Trogiru bolo zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

HvarVýlety loďou na ostrov Hvar alebo Korčulu 

Priamo z mesta Makarska je možné absolvovať výlety loďou na ostrovy Hvar alebo Korčulu - spojené s obedom na lodi, tzv. fishpiknikom.

 

 

 

 

Imotské jazerá

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí cca 40 km od Makarskej. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

Malakologické múzeum v Makarskej

Milovníci prírody môžu v meste Makarska navštíviť Malakologické múzeum s najväčšou zbierkou mušlí na svete. Múzeum sa nachádza na okraji mesta vo Františkánskom kláštore.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.