ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

KorčulaLodný výlet na ostrov Korčula

Vypláva sa ráno z prístavu Donja Vala. Celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Korčula je organizovaný 3 x týždenne. Plavba na ostrov trvá dve hodiny a počas plavby je možné využiť kúpanie v priezračnej vode Jadranu priamo z lode. Ak budete mať šťastie, môžete zahliadnuť delfíny, sprevádzajúce Vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je historické mesto Korčula.

 

Sućuraj - ostrov HvarLodný výlet na polostrov Pelješac a na ostrov Hvar

Vypláva sa ráno z prístavu Donja Vala. Celodenný lodný výlet s fishpiknikom je organizovaný 4 x týždenne. Najprv sa pláva na polostrov Pelješac do letoviska Trpanj, kde môžete navštíviť neskoro antickú pevnosť Gradina, kostol sv. Petra a Pavla (17. st.) alebo kostol sv. Roka (na najvyššom kopci v Trpanji). Odtiaľ je krásny pohľad na celé letovisko a na Neretviansky kanál. 

Po prehliadke mestečka sa vypláva na ostrov Hvar do zátoky Mlaska, ktorá sa nachádza kúsok od Sučuraja. Tu máte dve hodiny voľno na kúpanie. Tunajšia pláž je piesková a je tu pozvoľný vstup do mora, preto je toto miesto vhodné aj pre malé deti. Na spiatočnej ceste je ďalšou zastávkou obec Sućuraj, ktorá je spojená trajektovou linkou s Drvenikom. Tu sa nachádza kostol sv. Juraja zo 14. storočia a trojposchodový maják. V cene výletu je zahrnutý aj obed, rakija, víno alebo džús.

GradacLodný výlet do Gradaca

Vypláva sa večer o 19:30 z prístavu Donja Vala. Tento lodný výlet zvaný "Nočná panoráma" je organizovaný 2 x týždenne. Pláva sa pozdĺž pobrežia do Gradaca. Počas plavby Vám bude hrať živá hudba, pri ktorej si môžete zatancovať. Na pitie si možno objednať rakiju, víno alebo džús. Môžete si tiež kúpiť večeru - rybu, miešaný šalát, alebo kurča. V Gradaci máte voľno na nočnú prechádzku a o 11 hodine je návrat do Drvenika.

 

Bačinská jezeraBačinské jazerá

Bačinské jazerá sa nachádzajú 25 km od Drvenika smerom na Dubrovník. Jedná sa o sústavu 7 sladkovodných jazier. Môžete sa tu prejsť na loďke a kochať sa okolitou prírodou, alebo sa vykúpať.

 

 

KravicaVodopády Kravica

Kravické vodopády sa nachádzajú v Bosne a Hercegovine, cca 75 km severovýchodne od Drvenika v obci Studenci pri meste Ljubuški. Nachádza sa na rieke Trebižat. Ak sa vydáte ku Kravickým vodopádom, nezabudnite si vziať cestovný doklad (pas, OP).

 

 

MostarMostar

Mostar sa nachádza v Bosne a Hercegovine, cca 95 km od Drvenika. Navštívte Staré mesto - historickú časť so Starým mostom cez rieku Neretvu, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Karadžozbegova mešita sa radí medzi najkrajšie a najstaršie mešity v Hercegovine. Prejdite sa po uličke Stara čaršija na ľavom brehu rieky Neretvy, čo je ďalšia pamiatka na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tento výlet si nezabudnite vziať cestovný doklad (pas, OP).

 

Međjugorje

Međjugorje sa nachádza v Bosne a Hercegovine, cca 65 km severovýchodne od Drveniku. Toto mesto patrí medzi najvýznamnejšie kresťanské pútnické miesta na svete. Známym sa stalo vďaka zjaveniu Panny Márie v roku 1981, ktorá sa zjavila na kopci Crnica šiestim mladým ľuďom. Od tej doby navštevujú toto pútnické miesto milióny veriacich z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si cestovný doklad (pas, OP).

Rafting CetinaRafting na rieke Cetine

Z Drvenika je organizovaný rafting na rieke Cetina neďaleko Omiša. Tento výlet si môžete dohodnúť v ktorejkoľvek chorvátskej turistickej agentúre. Vypláva sa z dedinky Penšići, kam vás agentúra dopraví autobusom. Na rafte poplávate 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu sa môžu zúčastniť aj deti, rieka Cetina nie je príliš divoká.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Z Drvenika je vzdialený cca 35 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Okrem prechádzok a cyklistiky je tu tiež možnosť horolezectva či paraglidingu.

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník sa nachádza cca 135 km od Drveniku. Často je označovaný ako "Perla Jadranu", bol zaradený na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Najväčším lákadlom sú 1940 m dlhé mestské hradby. Ak sa rozhodnete Dubrovník navštíviť, nezabudnite si vziať cestovné doklady (pas/OP), cesta totiž vedie v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

SplitSplit

Split sa nachádza 85 km od Drvenika. Najvýznamnejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

Imotská jazera

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí cca 85 km od Drvenika. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.