ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračVýlet loďou na ostrov Brač – Bol

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač sa vyráža z miestneho prístavu. Ak budete mať šťastie, môžete zazrieť delfíny ako sprevádzajú vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je letovisko Bol s preslávenou plážou Zlatni Rat.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa rozpína nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Z Podgory je vzdialený cca 26 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Okrem prechádzok a cyklistiky je tu aj možnosť horolezectva či paraglidingu. Odporúčame vám tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 

SplitSplit

Split sa nachádza 70 km severozápadne od Podgory. Najvýznamnejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, je od Podgory vzdialené cca 94 km. Historické jadro Trogiru bolo zapísané do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník sa nachádza cca 144 km od Podgory. Často je označovaný ako „Perla Jadranu“ a bol zaradený do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Najväčším lákadlom sú 1940 m dlhé mestské hradby. Ak sa rozhodnete Dubrovník navštíviť, nezabudnite si vziať cestovné doklady (pas/OP), cesta totiž v jednom úseku prechádza územím Bosny a Hercegoviny.

 

 

HvarVýlety loďou na ostrov Hvar alebo Korčulu 

Z Podgory je možné absolvovať výlety loďou aj na ostrovy Hvar a Korčulu - spojené s obedom na lodi, tzv. fishpiknikom.

 

 

 
Imotské jazerá

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí cca 67 km od Podgory. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

Malakologické múzeum v Makarskej

Milovníci prírody môžu v Makarskej (vzdialenej od Podgory cca 9 km) navštíviť Malakologické múzeum s najväčšou zbierkou mušlí na svete. Múzeum sa nachádza na okraji mesta vo Františkánskom kláštore.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.