ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Vodopády KrkaNárodný park Krka

5 km od Vodíc je divoké kráľovstvo národného parku Krka. Jedná sa o vodopády na rieke Krka, ktorá z troch štvrtín smeruje k moru cez kaňony. Na jej zelenom chodníku tečie rieka cez sedem vodopádov, z ktorých posledným je Skradinski buk s priemerným prietokom vody 55 kubických metrov za sekundu.

 

 

KornatiNárodný park Kornati

Úplným kontrastom k zeleni národného parku Krka je modré more a holé skaly ostrovov národného parku Kornati a prírodného parku Telašćica. Vypravte sa tam niektorou z výletných lodí a doprajte si tak úplne unikátny zážitok.

 

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – pamiatka UNESCO

Mesto Šibenik je vzdialené 13 km od Vodíc. Rozkladá sa v Šibenickom zálive, neďaleko rieky Krka, ktorá v týchto miestach ústí do mora. Je najstarším na jadranskom pobreží. Nazýva sa tiež ako Krešimirove mesto, pretože tu sídlil kráľ Petr Krešimir IV. Nájdete tu nespočetné množstvo uličiek, obchodíkov, štýlových kaviarní a ďalších pamiatok, kde môžete stráviť príjemný čas s celou Vašou rodinou. Na svoje si tu prídu aj deti. Najväčším lákadlom mesta je jeho jedinečná historická pamiatka katedrála sv. Jakuba, zapísaná na zozname UNESCO.

 

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.