ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Bol, BračLodný výlet na ostrov Brač - Bol

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač sa vypláva z miestneho prístaviska v Omiši. Ak budete mať šťastie, môžete zahliadnuť delfíny, sprevádzajúce Vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je letovisko Bol s preslávenou plážou Zlatni rat.

 

 

Postira, ostrov BračLodný výlet na ostrov Brač - SupetarPostira

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač sa vypláva z miestneho prístaviska v Omiši. Najprv sa pláva do letoviska Supetar, druhého najnavštevovanejšieho miesta na Brači. Po návšteve Supetaru sa vypláva do letoviska Postira.

 

 

Rafting OmišRafting Omiš - rafting na rieke Cetine

Nenechajte si ujsť zážitok z raftingu na rieke Cetina. Rafting je organizovaný z letoviska Omiš. Tento výlet si môžete dohodnúť v ktorejkoľvek chorvátskej turistickej agentúre. Vypláva sa z dedinky Penšići, kam vás agentúra dopraví autobusom. Na rafte poplávate 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu sa môžu zúčastniť aj deti, rieka Cetina nie je príliš divoká.

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Z Mimíc je vzdialený cca 30 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Odporúčame tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 

 

SplitSplit

Split sa nachádza 42 km od Mimíc. Najznámejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, je vzdialené od Mimíc cca 60 km. Historické jadro mesta Trogir bolo zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

 

Imotski

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí cca 56 km od Mimíc. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.