ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Väčšina domov v Staniči je v letnej sezóne využívaná na ubytovanie turistov. Dedina sa rozprestiera v prudkom svahu a nie ku všetkým apartmánom je dobrý príchod autom. K domu, v ktorom vám ponúkame ubytovanie, však prídete ľahko.

Vybavenie

V Staniči nájdete tri reštaurácie, bar pri pláži a v blízkosti magistrály dva obchody. Blízkosť mesta Omiš (len 5 km na severozápad) však ponúka mnoho ďalších služieb, vybavenia, športového vyžitia, nočnej zábavy i možnosti výletov.

Pláže

Už z magistrály, ktorá Staniči pretína, sú pri pohľade na more vidieť krásne okruhliakové pláže. Najväčšia z nich je pláž Velika Luka, kde sa nachádza i pekný bar, požičovňa lehátok a slnečníkov, sprcha a vodné atrakcie.

Smerom na východ od pláže Velika Luka sa nachádza niekoľko ďalších, menších, ale krásnych okruhliakových pláží. Vstup do mora je na všetkých plážach v Staniči pozvoľný. More je tu priezračné, pláže čisté a nájdete na nich i miesta v tieni.

Výlety

Z letoviska Staniči môžete podniknúť množstvo výletov. Napr. tie lodné sa konajú z 5 km vzdialeného Omiša - vypláva sa na ostrovy HvarBrač alebo Korčulu.

Samotný Omiš stojí za bližšie preskúmanie - či už ide o kamenné uličky starého mesta, alebo dve tvrze, Mirabella a Fortica, týčiace sa nad mestom na úpätí masívu Dinara. Stačí len 15 minút chôdze z centra Omišu a mesto i protiľahlé ostrovy budete mať ako na dlani.

Navštíviť môžete aj okolité mestá Makarska, Baška Voda, Split či Trogir. Ďalším zaujímavým miestom v blízkom vnútrozemí sú nádherné Imotské jezerá.

Milovníkom adrenalínu doporučujeme vyskúšať rafting na rieke Cetine - údolím proti prúdu rieky sa dostanete k miestu vyplávania, Radmanove Mlinice.

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Staniči.

Šport

Plávanie, horská turistika, z Omiša rafting na rieke Cetine a horolezectvo.