Vyhľadať na webe

s

Väčšina domov v Staniči je v letnej sezóne využívaná na ubytovanie turistov. Dedina sa rozprestiera v prudkom svahu a nie ku všetkým apartmánom je dobrý príchod autom. K domu, v ktorom vám ponúkame ubytovanie, však prídete ľahko.

Vybavenie

V Staniči nájdete tri reštaurácie, bar pri pláži a v blízkosti magistrály dva obchody. Blízkosť mesta Omiš (len 5 km na severozápad) však ponúka mnoho ďalších služieb, vybavenia, športového vyžitia, nočnej zábavy i možnosti výletov.

Pláže

Už z magistrály, ktorá Staniči pretína, sú pri pohľade na more vidieť krásne okruhliakové pláže. Najväčšia z nich je pláž Velika Luka, kde sa nachádza i pekný bar, požičovňa lehátok a slnečníkov, sprcha a vodné atrakcie.

Smerom na východ od pláže Velika Luka sa nachádza niekoľko ďalších, menších, ale krásnych okruhliakových pláží. Vstup do mora je na všetkých plážach v Staniči pozvoľný. More je tu priezračné, pláže čisté a nájdete na nich i miesta v tieni.

Výlety

Z letoviska Staniči môžete podniknúť množstvo výletov. Napr. tie lodné sa konajú z 5 km vzdialeného Omiša - vypláva sa na ostrovy HvarBrač alebo Korčulu.

Samotný Omiš stojí za bližšie preskúmanie - či už ide o kamenné uličky starého mesta, alebo dve tvrze, Mirabella a Fortica, týčiace sa nad mestom na úpätí masívu Dinara. Stačí len 15 minút chôdze z centra Omišu a mesto i protiľahlé ostrovy budete mať ako na dlani.

Navštíviť môžete aj okolité mestá Makarska, Baška Voda, Split či Trogir. Ďalším zaujímavým miestom v blízkom vnútrozemí sú nádherné Imotské jezerá.

Milovníkom adrenalínu doporučujeme vyskúšať rafting na rieke Cetine - údolím proti prúdu rieky sa dostanete k miestu vyplávania, Radmanove Mlinice.

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Staniči.

Šport

Plávanie, horská turistika, z Omiša rafting na rieke Cetine a horolezectvo.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.