Vyhľadať na webe

s

Split

Split

Najvýznamnejšou pamiatkou v Splite je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Nenechajte si ujsť krásny výhľad na mesto Split a jeho prístav zo starej zvonice.

 

 

Štadión klubu Hajduk Split

Priamo v Splite môžete navštíviť štadión športového klubu Hajduk Split. Nachádza se v mestskej časti Poljud.

Hrad KlisHrad Klis


Hrad Klis sa nachádza asi 10 km od Splitu. Zaujímavá stredoveká pevnosť je pekným výletným cieľom. Navyše sú odtiaľ krásne výhľady do okolia.

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, je od Splitu vzdialené 26 km smerom na severozápad. Historické jadro Trogiru bolo zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

PrimoštenPrimošten

Malebné mestečko Primošten je zo Splitu vzdialené 58 km. Historické jadro Primoštenu bolo v minulosti vystavané na malom ostrovčeku, ktorý bol postupne spojený s pevninou.

 

 

 

KornatiNárodný park Kornati

Národný park Kornati, ktorý čiastočne tiež patrí do Zadarského regiónu, spája v regióne Šibenik krásu kameňa s modrým, neuveriteľne čistým morom, tichom, aké nikde inde nenájdete, a kúzlom ukrytých zátok, pri ktorých sa milovníkovi mora až tají dych.

 

 

Vodopády KrkaNárodný park Krka

V úplnom kontraste s modrým morom a holou skalou ostrovov Kornati je divoké kráľovstvo národného parku Krka. Jedná sa o vodopády na rieke Krka, ktorá z troch štvrtín smeruje k moru cez kaňony. Na jej zelenej ceste tečie rieka cez sedem vodopádov, z ktorých posledným je Skradinski buk s priemerným prietokom vody 55 kubických metrov za sekundu.

 

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – pamiatka UNESCO

85 km severozápadne od Splitu sa nachádza Šibenik s ďalšou pamiatkou zapísanou na zozname UNESCO - je to katedrála Sv. Jakuba.

 

 

 

Bol, BračLodný výlet na ostrov Brač – Bol

Na celodenný výlet s fishpiknikom na ostrov Brač loď vypláva z Makarskej (vzdialená 60 km). Ak budete mať šťastie, môžete zhliadnuť delfíny, sprevádzajúce Vašu loď. Cieľovým miestom na ostrove je letovisko Bol s preslávenou plážou Zlatni Rat.

 

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Zo Splitu je vzdialený 70 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Odporúčame tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 

 

HvarVýlety loďou na ostrov Hvar alebo Korčulu 

Z Makarskej vzdialenej 60 km je možné absolvovať výlety loďou na ostrovy Hvar alebo Korčulu - spojené s obedom na lodi, tzv. fishpiknikom.

 

 

 

Imotské jazerá

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí 85 km od Splitu. Mesto sa pýši dvoma krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.