ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

V súčasnosti nemáme v Splite žiadnu ponuku ubytovania. Prosíme, vyberte si iné letovisko na Splitskej riviére.

Split je hlavným trajektovým uzlom chorvátskeho pobrežia. Z jeho prístavu plávajú trajekty k ostrovom HvarBračŠolta a mnohým ďalším.

Vybavenie

Múzeá, galérie, reštaurácie, bary, kaviarne, cukrárne, obchody, bankomaty, lekárne - v Splite nájdete takmer všetko, na čo ste zvyknutí z veľkých slovenských miest.

Stravovanie

V ponúkanom ubytovaní je strava vlastná, môžete však vyskúšať najrôznejšie reštaurácie.

Pláže

Kamienková pláž Žnjan je jednou z najobľúbenejších pláží v Splite. Je ideálna pre rodiny s deťmi, vstup do mora je tu postupný. Na pláži je vytvorený aj vstup do vody pre osoby so sníženou telesnou schopnosťou. Pri pláži sa nachádza detské ihrisko. Prenajímajú sa tu plážové lehátka a slnečníky. Hneď pri pláži sú tiež sprchy, toalety, prezliekacie kabínky, pitná voda, bary a reštaurácie.

Kamienková pláž Bačvice v centre Splitu bola ocenená tzv. Modrou vlajkou za čisté more.

Výlety zo Splitu

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Split.

Šport

Široká ponuka športového vyžitia: tenisové kurty, volejbalové, futbalové, basketbalové ihrisko; vodné športy, požičovňa člnov, jácht, vodných skútrov...

Split hosťuje svetoznámy športový klub Hajduk Split, ktorý v roku 1911 založila skupinka splitských študentov v pražskej reštaurácii U fleků. Štadión Hajduk Split z roku 1979 sa nachádza v splitskej štvrti Poljud. Je zaujímavo architektonicky riešený, tvarom pripomína otvorenú mušľu. Prípravné zápasy sa tu konajú aj počas letných mesiacov.

Kultúra

V Splite sa celoročne koná množstvo kultúrnych akcií - festivalov, koncertov, slávností ľudovej hudby, výstav, divadelných predstavení, tanečných vystúpení, gastronomických prehliadok a pod. Ich koncentrácia rastie v letných mesiacoch, kedy väčšina týchto akcií prebieha pod holým nebom.

Na konci augusta prebiehajú v Splite tzv. Dni Diokleciána. V tejto dobe sa celý Split vracia do dávnych antických čias.