Vyhľadať na webe

s

KornatiNárodný park Kornati

Národný park Kornati čiastočne patrí do Zadarského regiónu. V regióne Šibenik spája krásu kameňa s modrým, neuveriteľne čistým morom, pokojom, aký nikde inde nenájdete, a kúzlom ukrytých zátok, pri ktorých milovníci mora až taja svoj dych.

 

 

Vodopády KrkaNárodný park Krka

S modrým morom a holou skalou ostrovov Kornati je v úplnom kontraste divoké kráľovstvo národného parku Krka. Korstu je zázrak krásy, ktorý z troch štvrtín smeruje k moru cez kaňony. Na jeho zelenom útese tečie rieka cez sedem vodopádov, z ktorých je posledný, Skradinski buk, s priemerným prietokom vody 55 kubických metrov za sekundu.

 

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – pamiatka UNESCO

Ďalšou zaujímavosťou v okolí Primoštenu je katedrála Sv. Jakuba v Šibeniku, zapísaná na zozname UNESCO.

 

 

 

Ostrovy Zlarin, Krapanj

Ostrovy regiónu Šibenik sú roztrúsené na otvorenom mori a každý z nich ukrýva niečo zaujímavého. Na Zlarine je napríklad najznámejší jadranský výskyt rôznych koralov, zatiaľ čo Krapanj, najmenší z ostrovov regiónu Šibenik, je známy ako nálezisko morských húb.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.