ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Čaklje tvoria prevažne apartmánové domy. Od krásnej okruhliakovej pláže ich oddeľuje len úzka cesta, ktorá ani vo vrcholnej sezóne nebýva príliš frekventovaná. Mnohé apartmány majú nádherný výhľad na more i pláž. Môžete bez obáv popíjať kávu na terase a pritom mať pod dohľadom deti hrajúce sa na pláži. Aj takto blízko mora ležia niektoré apartmány v letovisku Čaklje!

Malebnosť Čaklje dotvára miestny prístav, ktorý bol strategickým bodom antifašistického odboja počas druhej svetovej vojny. Vďaka mohutným palmám a citrusovníkom lemujúcim pláž dostalo Čaklje ráz pravého subtropického letoviska.

Video

Vybavenie

Reštaurácie, kaviarne.

Širšie vybavenie je dostupné v letovisku Podgora: reštaurácie, kaviarne, cukrárne, bary, diskotéky, tančiareň, obchody, zmenárne, a i.

Pláže

Čaklje sa môže pochváliť krásnymi okruhliakovými plážami a promenádou lemovanou palmami. Vďaka drobným okruhliakom a pozvoľnému vstupu do mora je Čaklje ideálnym miestom pre dovolenku s malými deťmi. Pri vodných radovánkach sa nemusíte obávať ani morských ježkov, pretože sa tu takmer nevyskytujú. Hoci je Čaklje oproti susednej Podgore pokojným miestom, nechýba na pláži štandardné vybavenie. Môžete si tu prenajať ležadlá, slnečníky a k dispozícii je aj sprcha a prezliekáreň.

Milovníci prírodného kúpania môžu zavítať na nudistickú FKK pláž. Nájdete ju za prístavom na úplnom konci Čaklje. Pekná okruhliaková pláž pre nudistov je dostupná pešo po pobreží.

Výlety z Čaklje

Čaklje má výbornú polohu uprostred Makarskej riviéry. Je teda ideálnym miestom na spoznávanie okolitých letovísk, prírodných krás strednej Dalmácie či lodných výletov na protiľahlé ostrovy.

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Podgora-Čaklje.

Ak vás omrzí relaxácia na pláži, vyrazte na prechádzku po promenáde do centra Podgory, vzdialeného z Čaklje asi 800 m. Promenáda medzi Podgorou a Čaklje vedie okolo krásnych okruhliakových pláží. Deti zaujme možnosť zviezť sa do centra Podgory výletným vláčikom.

Šport

Plávanie, cyklistika, turistika.

V Podgore nájdete širšiu ponuku športov - potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing, veslovanie, tenisové kurty, futbalové a volejbalové ihrisko, minigolf a i.