ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Korčula - ostrov KorčulaMesto Korčula

Historické mesto Korčula je od Karbuni vzdialené 43 km. Pre svoje mohutné hradby sa Korčuli hovorí aj "malý Dubrovník". Návštevu tohto mesta rozhodne nevynechajte a zažite jeho naopakovatelnú atmosféru. Korčula je vraj tiež rodné miesto cestovateľa Marca Pola a jeho meno vás tu bude sprevádzať na každom kroku.

 

Mljet

Lodný výlet na ostrov Mljet

Vyskúšajte lodný výlet na ostrov Mljet, kde sa nachádza aj národný park. Ten je tvorený dvoma slanovodnými jazerami, v ktorých sa môžete aj okúpať. Okolo jazier vedú cyklotrasy, dostupná je tu aj požičovňa bicyklov. Lodný výlet na ostrov Mljet si môžete dohodnúť v turistickej agentúre v Prižbe (6 km).

 

LastovoLodný výlet na ostrov Lastovo

Najvzdialenejší celoročne obývaný chorvátsky ostrov Lastovo leží 13 km južne od ostrova Korčula. Lodný výlet na Lastovo si môžete dohodnúť v turistickej agentúre v Prižbe (6 km).

 

 

 

 

Blato - ostrov KorčulaVýlet do historického mesta Blato

7 km od Karbuni leží starobylé mesto Blato, obklopené olivovníkmi a vinicami. Blato je známe rytierskymi hrami pripomínajúcimi víťazstvo nad Turkami. Vyskúšajte tu miestnu štýlovú reštauráciu Zlinje s morskými špecialitami.

 

 

 

Vela Luka - ostrov KorčulaLetovisko Vela Luka

Prístavné mesto Vela Luka leží na západe ostrova Korčula a od Karbuni je vzdialené 8 km. V zálive Kale (najhlbší záliv Vela Luky) sa nachádzajú liečivé pramene a bahno. Sú tu ozdravné kúpele, v ktorých sa liečia ženské choroby a poruchy pohybového ústrojenstva.

 

 

Jaskyňa Vela špilja - ostrov KorčulaJaskyňa Vela Špilja

Nad mestom Vela Luka (8 km od Karbuni) sa nachádza zaujímavá krasová jaskyňa zvaná Vela Špilja. V jaskyni boli nájdené pozostatky a kosti zo strednej doby kamennej (tj. mezolit, 10 000 - 8000 pr. n. l.) dokazujúce, že v tejto dobe tu žili ľudia, ktorí od veľkej zveri prešli skôr k lovu rýb, drobných cicavcov a zberu mušlí a plodov. Z miest okolo jaskyne sú krásne výhľady na mesto Vela Lukaostrovček Ošjak, obzvlášť pri západe slnka.

Lodné výlety na ostrovček Ošjak

Naproti pobreží Vela Luky je ostrovček Ošjak. Dostať sa sem trvá asi 10 minút člnom, ktorý si môžete prenajať v prístave. Na západnej strane Ošjaku nájdete jaskyňu.

Lodné výlety na ostrovček Proizd

Neďaleko prístavu Vela Luka (8 km z Karbuni) leží malý ostrovček Proizd s nádhernou belavou okruhliakovou plážou a priezračnou vodou. Z Vela Luky sa sem dostanete pohodlne výletnou loďou alebo prenajatým člnom, trvá to len 30 minút. Pláž na ostrovčeku Proizd bola vyhlásená plážou Jadranu pre rok 2007. Kúpať sa tu môžete aj v štýle FKK.

Výlet člnom okolo ostrovčekov Zvirinovik, Obljak a Kosor

Člnom je možné oboplávať ostrovčeky Zvirinovik, Obljak alebo vzdialenejší Kosor, ktoré ležia naproti Karbuni. Okolo týchto neobývaných ostrovčekov môžete šnorchlovať a pozorovať život pod hladinou. 

Vinárstvo na ostrove Korčula

Korčula je známa predovšetkým vďaka vynikajúcim bielym vínam - vyskúšajte ich sami! Unikátne je biele víno ​​Grg, ktorému sa vďaka piesočnému podložiu darí výhradne v okolí Lumbardy a nikde inde. Grg znamená v chorvátčine "horký", ale nenechajte sa zmiasť, toto víno má veľmi príjemnú chuť. Priamo v Lumbarde môžete navštíviť napr. vinárstvo Bire, Fidulić alebo Zure. Vína tu môžete ochutnať aj nakúpiť. Vo vnútrozemí ostrova sa pestujú biele vína Pošip a Rukatac. Najobľúbenejším červeným vínom je Plavac Mali.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.