Vyhľadať na webe

s

Časť ostrova Mljet bola národným parkom Chorvátska vyhlásená pre svoje geologické špecifiká, bohatú biodiverzitu a neporušený krajinný ráz. Rozkladá sa na severozápade rovnomenného ostrova Mljet. Rozloha parku činí 54 km2 a je sem zahrnuté aj Malé a Veľké jazero. Z celkového pohľadu sa jedná o ostrov neuveriteľne zelený, ktorý poskytne návštevníkom spolu s pokojnou atmosférou príjemný zážitok.

Zažite čaro ostrova Mljet

Očaria Vás malebné chorvátske dedinky, krásne lesy a pohľad na obe jazerá, ktorý sa Vám otvorí po chvíľke pešej turistiky. V jazerách sa môžete aj vykúpať. Voda je tu cca o 4 stupne teplejšia, než na otvorenom mori. Vďaka spojeniu s morom len úzkym kanálom je aj koncentrácia soli vyššia, čo spoznáte pri plávaní.

Romantika v jazere plnom hviezd

Po chorvátskom národnom parku Mljet sa môžete pohybovať len pešo, maximálne na bicykli. Práve preto si užijete v našej uponáhľanej dobe neuveriteľný pokoj, pohodu, a ak sa Vám podarí byť na ostrove cez noc, aj ticho, ktoré Vás očarí – možno aj vydesí. Ale nič sa nebojte a skúste využiť príležitosti k romantickému nočnému kúpaniu v jazere plnom hviezd. Ani na chvíľu nezapochybujete, že práve tento kút krajiny mohol byť inšpiráciou pre Homéra pri tvorbe príbehu o Odysseovi a krásnej nymfe Kalipso. Tento ostrov je naozaj božský.