ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Split

Split

Historické a zároveň moderné mesto Split sa nachádza 9 km severozápadne od Podstrany. Najvýznamnejšou pamiatkou v Splite je Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Nenechajte si ujsť krasny výhľad na mesto Split a jeho prístav zo starej zvonice. V Splite môžete navštíviť štadión športového klubu Hajduk Split. Nachádza sa v mestskej časti Poljud.

 

Bol, BračLodné výlety na ostrovy Brač (Bol), Šolta alebo Hvar

Množstvo variantov lodných výletov môžete podniknúť zo Splitu. Odporúčame agentúru Summer Blues.

 

 

Hrad KlisHrad Klis

Hrad Klis sa nachádza asi 16 km od Podstrany. Zaujímavá stredoveká pevnosť je pekným výletným cieľom. Navyše sú odtiaľ krásne výhľady na okolie.

 

 

TrogirTrogir

Toto mestečko, ktoré je situované na ostrovčeku, je od Podstrany vzdialené 32 km smerom na severozápad. Historické jadro Trogiru bolo zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

  

KornatiNárodný park Kornati

Národný park Kornati, ktorý čiastočne tiež patrí do Zadarského regiónu, spája v regióne Šibenik krásu kameňa s modrým, neuveriteľne čistým morom, pokojom, aký nikde inde nenájdete, a čarom ukrytých zátok, pri ktorých sa milovníkovi mora zatají dych. Do Šibenika je to z Podstrany 84 km.

 

Vodopády KrkaNárodný park Krka

V úplnom kontraste s modrým morom a holou skalou ostrovov Kornati je divoké kráľovstvo národného parku Krka. Jedná sa o vodopády na rieke Krka, ktorá z troch štvrtín smeruje k moru cez kaňony. Na jej zelenej ceste tečie rieka cez sedem vodopádov, z ktorých posledným je Skradinski buk s priemerným prietokom vody 55 kubických metrov za sekundu. Do národného parku Krka je to z Podstrany 80 km.

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – pamiatka UNESCO

84 km severozápadne od Podstrany sa nachádza Šibenik s ďalšou pamiatkou zapísanou na zozname UNESCO - je to katedrála Sv. Jakuba.

 

 

Rafting OmišRafting Omiš - rafting na rieke Cetina

Nenechajte si ujsť zážitok z raftingu na rieke Cetina. Rafting je organizovaný z letoviska Omiš, vzdialeného od Podstrany 15 km. Dohodnúť si tento výlet môžete v ktorejkoľvek chorvátskej turistickej agentúre. Vypláva sa z dedinky Penšići. Na rafte sa zveziete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu sa môžu zúčastniť aj deti, rieka Cetina nie je veľmi divoká.

 

BiokovoChránená oblasť Biokovo

Pohorie Biokovo sa tiahne nad Makarskou riviérou. Najvyšším bodom je sv. Jure, ktorý je vo výške 1760 m nad morom. Zo Splitu je vzdialený 70 km. Do prírodného parku Biokovo sa platí vstupné. Odporúčame tiež navštíviť ranč Vrata Biokova na úpätí svahov Biokova, 15 km od mesta Makarska.

 


Imotské jazerá

Mesto Imotski leží vo vnútrozemí 87 km od Podstrany. Mesto sa pýši dvomi krasovými jazerami – Modré a Červené jazero.

 

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.