Vyhľadať na webe

s

Kornati

Národný park Kornati a Prírodný park Telašćica

Zo Sukošanu sa môžete vypraviť na obľúbený lodný výlet do národného parku Kornati a do priľahlého prírodného parku Telašćica. 

 

 

 

Vodopády Krka

Národný park Krka

Sukošan je vhodné miesto pre návštevu národného parku Krka so sústavou krásnych kaskád a vodopádov. V niektorých z nich sa môžete aj vykúpať.

 

 

 

Národní park Paklenica

Národný park Paklenica

Milovníci horskej turistiky môžu podniknúť výlet do národného parku Paklenica. 

 

  

  

 

Zadar

Zadar

 

Zadar je krásne historické mesto s množstvom cenných staviteľských pamiatok. Leží 11 km severozápadne od Sukošanu. Spomedzi veľkého množstva historických pamiatok je však v Zadare najnavštevovanejšou kuriozitou tzv. Morský organ a Pozdrav slnku.

 

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – pamiatka UNESCO

Mesto Šibenik je od Sukošanu vzdialené približne 80 km smerom na juhovýchod. V Šibeniku sa nachádza unikátna katedrála sv. Jakova (sv. Jakuba), vybudovaná z bieleho bračského mramoru, ktorá je zapísaná aj na zozname UNESCO.

 

 

 

Prírodný park Vransko jezero

Ak vás lákajú prírodné krásy Chorvátska, urobte si počas pobytu v Sukošane výlet na najväčšie chorvátske prírodné jazero. Vransko jazero je od Sukošanu vzdialené necelých 25 km juhovýchodne smerom na mesto Šibenik. Jazero má rozlohu 30,2 km². Je 14 km dlhé, priemerne 2 km široké a 2-6 m hlboké. Vzniklo zatopením krasového poľa a vytvára kryptodepresiu - hladina jazera je nad úrovňou mora, dno jazera pod úrovňou mora.

Jazero a jeho bažinaté okolie je domovom veľkého množstva vodného vtáctva a stalo sa preto rajom ornitológov. V severozápadnej časti jazera sa nachádza jedna z najväčších ornitologických rezervácií v Chorvátsku. V roku 1999 bola oblasť vyhlásená za prírodný park. Dnes je Prírodný park Vransko jazero obľúbeným cieľom širokého spektra turistov. Priamo na jazere môžete po zakúpení rybárskej povolenky skúsiť športový rybolov. Peší turisti a cyklisti môžu podniknúť výlet po chodníku v dĺžke 40 km okolo jazera a kochať sa nielen faunou a flórou, ale aj krásnymi vyhliadkami.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.