Vyhľadať na webe

s

KorčulaMesto Korčula

Historické mesto Korčula je od Lumbardy vzdialené len 7 km. Pre svoje mohutné hradby sa Korčuli hovorí aj "malý Dubrovník". Návštevu tohto mesta rozhodne nevynechajte a zažite jeho naopakovatelnou atmosféru. Korčula je vraj tiež rodné miesto cestovateľa Marca Pola a jeho meno vás tu bude sprevádzať na každom kroku.

 

 

MljetLodný výlet na ostrov Mljet

Vyskúšajte lodný výlet na ostrov Mljet, kde sa nachádza aj národný park. Ten je tvorený dvoma slanovodnými jazerami, v ktorých sa môžete aj vykúpať. Okolo jazier vedú cyklotrasy, dostupná je tu aj požičovňa bicyklov. Lodný výlet na ostrov Mljet si môžete dohodnúť v miestnej turistickej agentúre.

 

 

LastovoLodný výlet na ostrov Lastovo

Najvzdialenejší celoročne obývaný chorvátsky ostrov Lastovo leží 13 km južne od ostrova Korčula. Lodný výlet na Lastovo si môžete dohodnúť v miestnej turistickej agentúre.

 

 

 

Lodný výlet na ostrovčeky okolo Lumbardy

V mori okolo Lumbardy sa rozprestiera na 20 malých ostrovčekov, väčšinou úplne neobývaných - napr. Vrnik, Gubavac, Bisače, Sutvara, Kamenjak, Planjak, Badija, Majsan, Gojak či Stupa. Na niektorých z týchto ostrovčekov nájdete aj reštauráciu a môžete tu pohodlne stráviť aj deň kúpaním v štýle FKK.

Vinárstva na ostrove Korčula

Korčula je známa predovšetkým vďaka vynikajúcim bielym vínam - vyskúšajte ich sami! Úplne unikátne je biele víno ​​Grg, ktorému sa vďaka piesočnému podložiu darí výhradne v okolí Lumbardy a nikde inde. Grg znamená v chorvátčine "horký", ale nenechajte sa zmiasť, toto víno má veľmi príjemnú chuť. Priamo v Lumbarde môžete navštíviť napr. vinárstvo Bire, Fidulić alebo Zure. Vína tu môžete ochutnať aj nakúpiť. Vo vnútrozemí ostrova sa pestujú biele vína Pošip a Rukatac. Najobľúbenejším červeným vínom je Plavac Mali.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.