ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

KornatiNárodný park Kornati

Z Biogradu na Moru (10 km od Drage) odchádzajú výletné lode k pozoruhodnému súostroviu národného parku Kornati a do priľahlého prírodného parku Telašćica. 

 

 

 

Vodopády KrkaNárodný park Krka

Drage je vhodné miesto na návštevu národného parku Krka so sústavou krásnych kaskád a vodopádov. V niektorých z nich sa môžete aj vykúpať.  

 

 

 

 

ZadarZadar

Zadar (38 km od Drage) je krásne historické mesto s množstvom cenných staviteľských pamiatok. Najväčšou zaujímavosťou je však v Zadare tzv. Morský organ. 

 

 

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – pamiatka UNESCO

Mesto Šibenik je od Drage vzdialené 39 km smerom na juhovýchod. V Šibeniku sa nachádza unikátna katedrála sv. Jakova (po slovensky katedrála sv. Jakuba), vybudovaná z bieleho bračského mramoru, ktorá je zapísaná aj na zozname UNESCO.

 

 

Výlet na ostrov Pašman

Z Biogradu si môžete urobiť výlet trajektom na ostrov Pašman s piesočnými plážami, ktorý sa nachádza oproti Biogradu. Jazda trajektom trvá len 20 minút.

Prírodný park Vransko jezero

Ak vás lákajú prírodné krásy Chorvátska, urobte si počas pobytu v Drage výlet na najväčšie chorvátske prírodné jazero. Vransko jezero má rozlohu 30,2 km². Je 14 km dlhé, priemerne 2 km široké a 2-6 m hlboké. Vzniklo zatopením krasového poľa a vytvára kryptodepresiu - hladina jazera je nad úrovňou mora, dno jazera pod úrovňou mora.

Jazero a jeho bažinaté okolie je domovom veľkého množstva vodného vtáctva a stalo sa preto rajom ornitológov. V severozápadnej časti jazera sa nachádza jedna z najväčších ornitologických rezervácií v Chorvátsku. V roku 1999 bola oblasť vyhlásená za prírodný park. Dnes je Prírodný park Vransko jazero obľúbeným cieľom širokého spektra turistov. Priamo na jazere môžete po zakúpení rybárskej povolenky skúsiť športový rybolov. Peší turisti a cyklisti môžu podniknúť výlet po chodníku v dĺžke 40 km okolo jazera a kochať sa nielen faunou a flórou, ale aj krásnymi vyhliadkami.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.