ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Známejším a rušnejším susedom Drage je letovisko Pakoštane ležiace len 2 km smerom na severozápad. Prírodnou zaujímavosťou tejto oblasti je sladkovodné Vranské jazero (Vranjsko jezero) a priľahlá ornitologická rezervácia. DragePakoštane sú letoviská ležiace na úzkom páse pevniny medzi jazerom a morom. Vranské jazero je najväčšou sladkovodnou nádržou Chorvátska a každoročne priláka i mnoho rybárov – je bohaté na kapry, sumce a iné sladkovodné ryby.

Vybavenie

Obchod, niekoľko reštaurácií, pizzerií a kaviarní, bankomat. 

Pláže

V Drage nájdete pekné okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora. Na pláži Porat je možné si zapožičať ležadlá, slnečníky a vodné bicykle. Občerstviť sa tu môžete v pizzerii alebo v bare priamo pri pláži. V blízkosti sa nachádza aj detské ihrisko.

Ďalšie okruhliakové pláže sú pozdĺž západného pobrežia Drage (pláž pri kempe a dve pláže pri prístave) a v Pakoštane (napr. pláže Janice 1 a Janice 2). 

Výlety

Z Drage môžete podnikať individuálne výlety po okolí (napr. k Vranskému jazeru, do národného parku Krka do Šibeniku alebo Zadaru). Širšia ponuka výletov je v 10 km vzdialenom Biograde na Moru (lodné výlety – napr. do súostrovia národného parku Kornati), príp. v Pakoštane (2 km).

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Drage

Šport

Plávanie, potápanie, windsurfing, jachting. V Drage a jeho okolí je vybudovaná sieť turistických a cyklistických trás. 

Kultúra a zábava

Za nočným životom odporúčame vyraziť do blízkeho Pakoštane (2 km), alebo ešte lepšie do Biogradu na Moru (10 km).