Vyhľadať na webe

s

Bol, BračPláž Zlatni rat v Bole

Mestečko Bol je zo Sumartinu vzdialené 26 km. Kamienková pláž Zlatni rat v letovisku Bol bola už 10x prehlásená za jednu z desiatich najkrajších pláží na svete. Príležitosť okúpať sa na Zlatnom rate si určite nenechajte ujsť! K dispozícii sú tu sprchy, prezliekacie kabínky, reštaurácie, kaviarne apod. Je tu platené parkovisko. 

 

 

Selca - kostol Krista Kráľa

V dedinke Selca vzdialenej od Sumartinu 3 km si nenechajte ujsť prehliadku nádherného kostola Krista Kráľa, vybudovaného v rokoch 1921 až 1955. Zvonica vysoká 43 m je najvyššou zo všetkých v rámci ostrovov Brač, Hvar a Vis. Kostol Krista Kráľa v Selciach je zasvätený apoštolom Cyrilovi a Metodovi.

Lodné výlety na ostrovy Hvar alebo Korčula

Podniknite výlet loďou zo Sumartinu na okolité ostrovy Hvar alebo Korčula.

Restaurace Toni v DoluReštaurácia Toni v Dolu

Navštívte štýlovú reštauráciu Toni vo vnútrozemskej dedinke Dol na ostrove Brač. Do Dolu dôjdete autom, je to zo Sumartinu 42 km.

 

 

 

Vidova Gora, BračVidova Gora

Na najvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), môžete dôjsť aj autom. Sú tu krásne výhľady na pláž Zlatni rat a okolité ostrovy. Zo Sumartinu je vrchol Vidovy Gory vzdialený asi 34 km.

 

 

Kamenný oblouk Koloč - ostrov BračKamenný oblúk Koloč

Neďaleko vnútrozemskej obce Nerežišća sa nachádza prírodný monument - kamenný oblúk Koloč. Nerežišća je zo Sumartinu vzdialené 32 km.

 

 

 

Klášter Blaca - ostrov BračKláštor Blaca

Unikátny skalný kláštor Pustinja Blaca leží v nadmorskej výške 250 m. Postavili ho hlaholskí mnísi, keď sem v roku 1551 utiekli z pevniny pred Turkami. Od parkoviska trvá prechádzka ku kláštoru približne dve hodiny. V kláštornom komplexe sa nachádza okrem iného tiež múzeum zbraní a hodín. Komplex je pre turistov v hlavnej sezóne otvorený okrem pondelka každý deň od 10. do 17. hodiny. Kláštor Blaca je zo Sumartinu vzdialený asi 40 km.

 

Park přírody Sutivan, BračPark prírody Sutivan

3 km od Sutivanu smerom na Milnu sa nachádza Park prírody Sutivan. Nájdete tu ihrisko na plážový volejbal a malý futbal, pre deti preliezačky. Súčasťou je malá ZOO prevažne s domácimi zvieratami. Deti sa môžu povoziť na poníkoch. V areále sa nachádza tiež reštaurácia. Sutivan je od Sumartinu vzdialený 45 km.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.