Vyhľadať na webe

s

Sevid je mladé letovisko, ktorým začína Trogirská riviéra. Jeho história nesiaha ďalej ako 15 rokov späť. Väčšina apartmánových domov v Sevide je teda novopostavená a väčšina z nich sa nachádza na malom polostrove s niekoľkými peknými plážami, kde tiež ponúkame ubytovanie v priestranných apartmánoch. Pláže sú tu okruhliakové, s pozvoľným vstupom do vody. More je tu krásne čisté. Sevid hodnotíme ako ideálnu destináciu na strávenie príjemnej rodinnej dovolenky.

Vybavenie

Obchod, palacinkáreň, kostol, reštaurácia Lanterna (v severozápadnej časti Sevidu). Ďalšia vybavenosť v okolitých letoviskách:

  • Marina (13 km východne od Sevidu): supermarket, obchody, reštaurácie, bufety, kaviarne, bankomat, požičovňa člnov, turistická agentúra
  • Rogoznica (15 km západne od Sevidu): supermarkety, obchody, reštaurácie, kaviarne, bary, banky, bankomaty, turistické agentúry
  • Ražanj (9 km západne od Sevidu): reštaurácia, pizzeria, potápačské centrum
  • Kanica (8 km západne od Sevidu): reštaurácia, kaviareň

Pláže Sevid

V Sevide sa nám najviac páči pláž Oštrica, ležiaca na juhu polostrova. Kamienky sú tu drobné, vstup do mora je pozvoľný. Pláž je vhodná aj pre deti.

Hlavná okruhliaková pláž sa tiahne po východnom pobreží polostrova v dĺžke cez 400 m. Kamienky sú tu väčšie a ostrejšie, odporúčame topánky do vody. Na západnej strane polostrova sa nachádza okruhliaková pláž Sičenica, kde je možné kúpanie aj z betónových mól.

Výlety

Sevid dostal svoj názov podľa malého kostolíka sv. Vida. Môžete si toto miesto zvoliť za cieľ vašej večernej prechádzky - kostolík sa nachádza v časti Sevidu zvanej Krč.

Sevid je vhodné miesto na prieskum historického centra Trogiru (UNESCO) - je vzdialený len 23 km.

Pri rezorte Medena, ktorý leží v Segete asi 3 km pred Trogirom, si môžete dohodnúť lodný výlet na blízke ostrovy Čiovo, Šolta a Drvenik Veli, kde je hlavnou atrakciou tzv. Modrá lagúna. Výlety sú ponúkané v stánkoch hneď pri plážach pred rezortom.

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Sevid.

Šport

Plávanie, turistika, cyklistika, potápanie.