Vyhľadať na webe

s

Letovisko Kanica sa rozprestiera na rovnomennom polostrove na samom konci Šibenickej riviéry. Malá dedinka so súkromnými apartmánmi, dvomi okruhliakovými plážičkami, kaviarňou a reštauráciou je ideálnym miestom pre strávenie odpočinkovej dovolenky bokom od rušných turistických letovísk. Azúrové more a farebné okruhliaky na hlavnej pláži sú ďalšími atribútmi, ktoré do Kanice lákajú ako rodiny s malými deťmi, tak i dospelých.

Kanica administratívne prislúcha známejšej obci Rogoznica (11 km severozápadne od Kanice) a zahŕňa okrem samotného letoviska Kanica tiež susednú zátoku Oštrička Luka (1 km juhovýchodne od Kanice). V samotnej Kanici žije len 130 stálych obyvateľov.

Pláže Kanica

V severnej a južnej časti letoviska Kanica sa nachádzajú dve pekné okruhliakové pláže. Na zostávajúcom pobreží v okolí Kanice potom prevažujú skalnaté pláže a betónové móla.

Kanica začína na severe zátokou Draga s malou okruhliakovou plážou. Ak hľadáte odpočinok na pláži bez barov a reštaurácií, bude pláž v zátoke Draga tou správnou voľbou. Pri pláži totiž nie je žiadne turistické vybavenie. Okruhliaková pláž je po oboch stranách zátoky lemovaná betónovými opaľovacími mólami.

Najnavštevovanejšou plážou v Kanici je krásna okruhliaková pláž na juhu letoviska v zátoke Rina. Pláž je vysypaná malými farebnými okruhliakmi, takže si tú vyhrajú aj deti. More v tejto zátoke vytvára krásnu paletu modrých odtieňov, čo poteší všetkých milovníkov chorvátskeho Jadranu. Po stranách zátoky sú opaľovacie betónové móla s kotviacimi člnmi. Pláž je považovaná za hlavnú pláž v Kanici, preto sa tu koncentruje všetka vybavenosť letoviska. Občerstviť sa môžete v kaviarni alebo v reštaurácii nad plážou. Pre zábavu na mori si môžete prenajať vodný bicykel alebo kajak. Príjemným zážitkom bude aj plavba po mori miestnym lodným taxi.

Môžete preskúmať aj pobrežie v okolí Kanice, ktoré okrem prírodných skalnatých pláží ukrýva aj dve malé okruhliakové plážičky. Prvá z nich leží v zátoke Oštrička Luka juhovýchodne od Kanice. Druhá sa nachádza v zátoke Sičenica severovýchodne od Kanice (smerom na obec Dvornice). Zátoka Sičenica je kvôli horšej prístupnosti menej navštevovaná, ale o to krajšia. Do zátoky vedie makadamová cesta a úzke strmé uličky. Pláž v zátoke je okruhliaková s betónovými mólami a ponúka krásny výhľad na more a protiľahlý poloostrovček s letoviskom Sevid.

Vybavenie

V južnej zátoke Rina pri hlavnej okruhliakovej pláži sa nachádza kaviareň a reštaurácia. Turistom je k dispozícii požičovňa vodných bicyklov a kajakov alebo vodné lyžovanie. Ak milujete plavbu loďou, môžete si spestriť dovolenku a využiť miestnu "taxi loď" (taxi boat).

Ďalšia vybavenosť v okolitých letoviskách:

  • Rogoznica (11 km severozápadne od Kanice): supermarkety, obchody, reštaurácie, kaviarne, bary, banky, bankomaty, turistické agentúry,
  • Ražanj (5 km severozápadne od Kanice): reštaurácia, pizzeria, potápačské centrum

Výlety

Možnosti výletov nájdete v sekcii Výlety Kanica.

Šport

Plávanie, turistika, cyklistika, potápanie, rybolov, vodné lyžovanie, možnosť prenájmu vodných bicyklov, kajaku.