ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhľadať na webe

s

Grohote - ostrov ŠoltaVnútrozemská dedina Grohote

Grohote je najstaršia dochovaná dedina na ostrove Šolta. Nájdete ju vo vnútrozemí, 10 km od letoviska Stomorska. Dodnes Grohote zostáva administratívnym centrom celého ostrova. Čarovné sú tu starodávne kamenné domčeky prepletené sieťou úzkych a zakrivených uličiek. V Grohote na Vás dýchne romantika a duch dávnych čias.

 

  

Gornje Selo - ostrov ŠoltaVnútrozemská dedina Gornje Selo

Aj v dedine Gornje Selo nájdete starodávnu kamennú dedinskú architektúru. Z dediny Gornje Selo môžete podniknúť dobrodružnú výpravu do niektorých z najvýchodnejších, neobývaných zátok ostrova. V obci Gornje Selo nevynechajte návštevu miestneho hospodárstva Kaštelanac. Môžete tu degustovať jedinečné červené víno ​​Dobričić, pestované výhradne na Šolte, a ďalšie miestne delikatesy.

 

Bol, BračVýlety loďou

Zo Stomorskej môžete podniknúť výlety loďou na okolité ostrovy BračHvar alebo okolo pobrežia ostrova Šolta. Tieto lodné výlety sú ponúkané s fishpiknikom na lodi.

 

 

 

Stomorska - lodné výletyIndividuálne lodné výlety pre rodiny

K dispozícii sú individuálne lodné výlety pre 1-2 rodiny, ktoré sa poznajú. Loď je pre 6 osôb. S kapitánom môžete na lodi vyraziť pozdĺž pobrežia ostrova Šolta, do Bolu či k Milne na ostrove Brač - dĺžka výletu je 7 hodín (8.00 - 17.00 hod.), cestou kúpanie. Orientačná cena 160 EUR/výlet (tj. celková cena nezávislá na počte osôb).

S kapitánom sa dajú dohodnúť aj dlhšie výlety - do mesta Hvar alebo do Trogiru. Orientačná cena je 200 EUR/výlet. Súčasťou týchto lodných výletov nie je fishpiknik.

Tieto lodné výlety si môžete dohodnúť v reštaurácii v dome Sidrana.

Poznávacie výlety po ostrove Šolta

Tieto výlety ponúka agentúra v centre Stomorskej:

  • Návšteva farmy Tvrdić na rozmarínový med s ochutnávkou - Grohote.
  • Návšteva vinárstva Kaštelanac s degustáciou miestneho vína Dobričić - Gornje Selo.
  • Návšteva výrobne olivového oleja - Gornje Selo.

Doporučované výlety neorganizujeme. Uváděné informace se proto mohou během sezóny měnit.