Vyhľadať na webe

s

Stomorska patrí k najväčším sídlam na Šolte a zároveň je tu najstarším prístavom. Nejedná sa o veľké a rušné turistické letovisko (počet stálych obyvateľov je len asi 120). Je ideálna pre toho, kto chce pokojnú dovolenku s dostupnosťou turistických zariadení. Nájdete tu niekoľko vynikajúcich reštaurácií, ponúkajúcich najrôznejšie dalmatínske špeciality.

Vybavenie

Reštaurácie, pizzerie, kaviarne, obchody s potravinami, trafiky, stánky so suvenírmi, bankomat, turistické informácie.

Pláže

Stomorska sa môže pochváliť niekoľkými krásnymi okruhliakovými plážami s pozvoľným vstupom do mora. Pobrežie je tvorené tiež prírodnými plochými kameňmi.

Výlety

Možnosti výletov na ostrove Šolta nájdete v sekcii Výlety Stomorska.

Šport

Plávanie, potápanie, turistika, cyklistika, tenisové kurty.

Zaujímavosti

Ak zavítate na ostrov Šolta, vyskúšajte domáce víno ​​Dobričić, miestny olivový olej Šoltanka, šoltanský perník Paprenjak alebo rozmarínový med.

Veľké drevené lode vyvážali zo Stomorskej v 16. storočí víno​​, citróny a olivový olej na pevninu a do Talianska. Dnes ich tu zostalo už len pár a miesto miestnych produktov vozia turistov na výlety okolo pobrežia a na susedné ostrovy BračHvar.

Premýšľate, čo darovať svojim blízkym na Vianoce?

Darujte im letnú dovolenku v Chorvátsku v podobe vianočného darčekového poukazu. Pripravíme vám poukaz na vybraný pobyt alebo si môžete zakúpiť poukaz na určitú čiastku podľa vášho želania. Poukazy na čiastku môžete uplatniť na akýkoľvek pobyt do 15. 9. 2024.